1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. چرا باید بازار خودرو صرفا در انحصار پنج خانواده باشد؟

چرا باید بازار خودرو صرفا در انحصار پنج خانواده باشد؟

14 مرداد 1397
 • 4

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل نود قانون اساسی مجلس، گفت: اینکه برخی از مسئولین صحبت از ثبات در بازار خودرو به میان آورند و به دنبال تلقین مدیریت این بازار پس از نوسانات اخیر به جامعه باشند نشان از عمق بیخیالی آنها دارد.

 چرا باید بازار خودرو صرفا در انحصار پنج خانواده است؟

امیر خجسته در گفت وگو با خانه ملت، در واکنش به اظهار نظر برخی از مسئولین مبنی بر رضایت از وضعیت فعلی بازار خودرو، این سخنان را ناشی از عمق بیخیالی مسئولین تلقی کرد و گفت: اینکه برخی از مسئولین صحبت از ثبات در بازار خودرو به میان آورند و به دنبال تلقین مدیریت این بازار پس از نوسانات اخیر به جامعه باشند، نشان از عمق بیخیالی آنها دارد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی، افزود: در سال گذشته بارها در مورد وجود تخلف در خصوص ثبت سفارشات خودرو ها و انباشت هزاران خودرو قاچاق در گمرکات کشور تذکر داده شد؛ اما مسئولین هر بار با تکذیب و یا توجیه در مورد این مسئله به دنبال پاک کردن صورت مسئله از اذهان عمومی جامعه بودند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز تاسف از اتفاقات اخیر بوجود آمده در وضعیت قیمت ها در بازار خودرو، گفت: متاسفانه ظرف مدت کم تر از بیست روز انواع خودرو ها با افزایش پنجاه درصدی قیمت ها شوک بزرگ اقتصادی به جامعه وارد کرد و این مسئله صرفا ناشی از ضعف و سوء مدیریت مجموعه ی وزارت صنعت و معدن و حتی شخص وزیر است.

وی در پایان خاطر نشان ساخت: چرا باید بازار پر سود خودرو صرفا در انحصار پنج خانواده باشد و نتیجه ی این امر نیز عدم کنترل بر قیمت ها یا تولید جنس بی کیفیت باشد.نظرات

 • طاها طاها (14 مرداد 1397 ساعت 18:45)

  سلام - هر چه بگندد باید بندازیش دور ولی ما ایرانیها عادت داریم هر چه آشغاله که تو خونمون جمع میکنیم ولی وقتی بوش امانمونو برید روزش میاد از همسایه ها کمک میگیریم آشغالهارو بندازیم آشغالدونی

 • محمود محمود (14 مرداد 1397 ساعت 17:03)

  چون این دولت ، یک بنگاه معاملاتی بزرگه که تنها وظیفه خودش رو سودرسانی به دلالهای دور و برش میدونه . اون دلالها هم هوای ژنهای خوب دولتی رو دارن . و خلاصه با هم به توافق رسیدن تا مردم رو به خاک سیاه بشونن ، وقتی خودشون میلیارد میلیارد پول تو حسابهای خارجشون ذخیره میکنن .

 • رضا رضا (14 مرداد 1397 ساعت 16:04)

  چون اقای **** خودش***** ....اگه نیست چطور جلو چشم وزیر این همه تخلف هولناک صورت گرفته وقتی خبرنگار از وزیر سوال میکنه چنان خونسرد جواب میده اینقدر ارومه که انگار نه انگار بازار خودرو در اشفته ترین دوران تاریخ معاصر دست پنجه نرم میکنه

  محمد محمد (15 مرداد 1397 ساعت 09:15)

  چرا اسمشو نمیگی؟!؟!