1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. تاثیر تغییرات وزارت صنعت بر بازار خودرو

تاثیر تغییرات وزارت صنعت بر بازار خودرو

5 مهر 1397
 • 1

هرچند به‌نظر ‌می‌رسد تصمیمات حیاتی در این خصوص تنها در هیات‌دولت گرفته می‌شود اما آنچه مهم است اینکه این‌بار تغییرات تنها در سطح وزیر نخواهد بود و بدنه مدیران ارشد تصمیم‌ساز وزارت صمت احتمالا نیز تغییر خواهد کرد.

تغییرات در وزارت صمت و تاثیر آن بر بازار خودرو

با قطعی شدن تغییرات در وزارت صمت طبق نامه دو روز قبل رئیس‌جمهوری به رئیس‌مجلس درخصوص ترمیم کابینه باید شاهد روی کار آمدن وزیر جدید در این وزارتخانه باشیم‌. حال سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا با تغییر وزیر،‌سیاست های این وزارتخانه در صنعت و تجارت خودرو تغییر خواهد کرد یا خیر ؟

هرچند به‌نظر ‌می‌رسد تصمیمات حیاتی در این خصوص تنها در هیات‌دولت گرفته می‌شود اما آنچه مهم است اینکه این‌بار تغییرات تنها در سطح وزیر نخواهد بود و بدنه مدیران ارشد تصمیم‌ساز وزارت صمت احتمالا نیز تغییر خواهد کرد.

مدیرانی که با کنار رفتن وزیر قبلی و روی کار آمدن وزیر جدید در سال ٩٦ در پست خود ماندند. حال باید دید تیم جدید تصمیم‌ساز و وزارتخانه چه تصمیماتی را در نیمه‌دوم سال جاری برای صنعت بحران‌زده خودرو خواهد گرفت تا التهابات بازار را برطرف کند.

یکی از مهم‌ترین این تصمیات می‌تواند درمورد بازگشایی واردات خودرو باشد. مورد دیگر نیز تصمیم تخصیص ارز دولتی به تولیدکنندگان خودرو است که بسیار بر قیمت‌ خودرو تاثیرگذار خواهد بود.

حال به نظر می‌رسد دولت تمایلی به انجام هیچکدام از این دو کار ندارد و ترجیح می‌دهد ارز را برای کالاهای اساسی‌تر اختصاص دهد. درنهایت باید گفت دولت نمی‌تواند بدون اعتنا به صنعت خودرو و حمایت از آن انتظاری در کاهش التهاب بازار داشته باشد.نظرات

 • یه ایرانی یه ایرانی (5 مهر 1397 ساعت 17:18)

  خودشون سود میبرن از این بازار آشفته که خودشون با ندادن ماشین به بیرون درستش کردن بیش از10 تا بنگاه ماشین میشناسم که ماشین قسطی پراید تیبا هر چی فکرشو کنی بهت میدن تحویل آنی در نمتیندگی تحویل 30 روزه 40 روزه اونم با قیمت گذایی اینا از کجا میارن خوب خود شرکت باهاشون دست داره سایپا وایران خودر وهر دوتاشون به خاطر اینکه ماشینهای بی کیفیتشون رو قیمتش وببرن بالا این کارو کردن دولتم سو. . . میگیره/ اصلا فکرشو میکنم پرایدصفر بیشتراز23 میلیون داره معامله میشه با خودم میگم کی میخره به این قیمت/ماشین کار کرده قیمتش سر به فلک گذاشته تو قرانم گفته حدیثم هستش گرانفروشی برابر با حرام فروشی
  رسول خدا(ص) می‌فرمایند: هرکس یک شب در آرزوى گرانى براى امت من باشد خداوند اعمال چهل ساله او را تباه خواهد کرد.
  پیامبر خدا (ص) می فرماید: مَن دخَلَ فی شیءِ مِن اَسعارِ المُسلمین لِیَغلی علیهم کان حقًا عَلی اللهِ اَن یَقذِفَهَ فی مُعظَمِ جَهنَّم رأسَه اَسفلَه[2] هر کسی به عنوانی، سبب گرانی در بازار مسلمانان گردد برخداوند لازم است او را در بزرگترین جایگاه جهنم سرنگون سازد.