1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. با سقوط نرخ دلار، همه در بازار خودرو فروشنده شدند

با سقوط نرخ دلار، همه در بازار خودرو فروشنده شدند

11 مهر 1397
 • 5

رییس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی تهران گفت: به دلیل سقوط قیمت دلار در بازار آزاد همه در بازار خودرو فروشنده شده‌اند اما خریداری وجود ندارد.

سعید موتمنی اظهار کرد: در حال حاضر بازار خودرو در شوک ناشی از افت شدید نرخ دلار به سر می‌برد و به دلیل روند نزولی قیمت دلار همه در این بازار فروشنده شده‌اند.

 در بازار خودرو کشور با سقوط نرخ دلار، همه فروشنده شدند

وی با بیان اینکه با سقوط قیمت دلار در چند روز آینده شاهد کاهش شدید قیمت خودرو در بازار خواهیم بود، خاطرنشان کرد: تا ساعتی دیگر با مشخص شدن قیمت‌های امروز، میزان کاهش قیمت‌ها در بازار خودرو مشخص خواهد شد.

رییس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی تهران ادامه داد: سقوط نرخ دلار باعث شده امروز در بازار خودرو این خریداران باشند که قیمت‌ها را تعیین می‌کنند البته با توجه به پیش‌بینی سقوط قیمت‌ها فعلا کسی اقدام به خرید خودرو نمی‌کند.

وی تصریح کرد: به زودی میزان کاهش قیمت خودرو به دلیل سقوط نرخ دلار اعلام خواهد شد.


کاهش 50 میلیون تومانی قیمت‌ وارداتی ها در بازار خودرو


فعالان بازار خودرو از کاهش میانگین ۵۰ میلیون تومانی قیمت‌ها در بازار خودرو خبر می‌دهند.

با آغاز روند سقوط قیمت دلار از بعدازظهر روز گذشته، انتظار می‌رفت قیمت‌ها در بازار خودرو نیز روند نزولی به خود بگیرد.

در این شرایط براساس جدیدترین اخبار به دست آمده از بازار خودرو امروز قیمت‌ها در بازار خودرو به شدت کاهش یافته است.

به گفته رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران، در حال حاضر قیمت خودروهای داخلی بین ۱.۵ تا ۱۲ میلیون تومان و قیمت خودروهای وارداتی که نسبت مستقیم با نرخ ارز دارند به طور میانگین ۵۰ میلیون تومان کاهش یافته است.

این وضعیت در حالی است که به گفته فعالان بازار خودرو در حال حاضر همه در این بازار فروشنده شده‌اند و هیچ خریداری در بازار وجود ندارد.

در این شرایط رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران پیش‌بینی می‌کند که در روزهای آتی نیز روند کاهش قیمت‌ها در بازار خودرو ادامه خواهد یافت.

منبع ایسنا


نظرات

 • ایلیا ایلیا (14 مهر 1397 ساعت 08:30)

  سود جوها و منفعت طلب ها شروع کردن به فروش مبادا خدایی نکرده از پول مفت باد آورده شون کم شده. خود همین دلال ها بودن که به قیمت افسار گسیخته خودرو دامن میزدن از آب گلالود نهنگ می گرفتن. امیدوارم خدا روی هر چی دلال سودجو رو سیاه کنه.

 • کامران کامران (13 مهر 1397 ساعت 11:27)

  کجا ماشین پنجاه میلیون زیر قیمت قبل میفروشن تا من بخرم همش دروغه من خودم دوروزه به هر نمایشگاه داری زنگ زدم همون قیمت قبله

 • رحمان رحمان (12 مهر 1397 ساعت 08:18)

  سلام. قیمت های واقعی خودرو قمیتهای هستند که شرکت اعلام میکنند. اما متاسفانه عده ایی دلال سودجو و فرصت طلب که گرفتار حرص و طمع شده اند تلاش میکنند با ایجاد جو روانی در بازار خودرو و یا ارز التهاب و نامیدی ایجاد کنند. و از آنجایی که خداوند مهربان جای حق نشسته روز به روز قمیت ها کاهش پیدا میکند و به این وسیله خانواده ها و اقشار نیازمند می توانند بخرنند و از آسایش و آرامش روانی برخوردار شوند. منتهی همه ما مردم با کمک مسئولین با متحد باشیم و این افراد بزدل و بی وجدان رو رسوا کنیم.

 • ناشناس ناشناس (11 مهر 1397 ساعت 10:56)

  وای خودروی خارجی 50 تومن ارزون شد!!! مردم بشتابید!!! حالا دیگه می تمونم یه بنز 1 میلیاردی رو 950 تومن بخرم!!!

  مسخره ها!!! انگار مثلا کسی که ماشین میلیاردی می خره گیره 50 تومنشه!!! والا!!!

  سعید سعید (11 مهر 1397 ساعت 12:31)

  گرونی گرونی دیگه هر کس به نسبت خودش الان شما هزار تومن واست چیزی نیست همینجور الکی هزاری به این یکی اون یکی میدی .