1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. با وجود ممنوعیت ، بیش از ۱۲۰۰ خودرو در یک ماه وارد شد!

با وجود ممنوعیت ، بیش از ۱۲۰۰ خودرو در یک ماه وارد شد!

23 مهر 1397
  • 1

آمار گمرک ایران حاکی از این است که در شهریور امسال بیش از ۱۲۰۰ خودرو به ایران وارد شده است.

بر اساس تازه‌ترین آمار گمرک ایران از تجارت خارجی شش ماهه نخست سال جاری، در این مدت ۱۳ هزار و ۷۷۱ دستگاه خودروی سواری به ارزش ۳۹۷ میلیون و ۵۷۰ هزار دلار به ایران وارد شده است.

 با وجود ممنوعیت ، بیش از ۱۲۰۰ خودرو در یک ماه وارد شد!

واردات خودرو به ایران از ۲۰ کشور دنیا انجام شده که در این میان جمهوری کره با صادرات ۵۲۳۷ دستگاه خودرو، بیشترین سهم را در میان واردات خودروی سواری ایران به خود اختصاص داده است و پس از آن امارات متحده عربی با ۳۸۳۸ دستگاه و آلمان با ۱۵۰۹ دستگاه خودروی سواری، بزرگ‌ترین صادرکنندگان خودرو به ایران در این مدت به شمار می‌روند.

واردات خودروی سواری به ایران در حالی به بیش از ۱۳ هزار و ۷۰۰ دستگاه رسیده است که براساس تصمیم وزارت صنعت، معدن و تجارت از ابتدای تیرماه امسال واردات خودروی سواری به کشور ممنوع شده است.

از سوی دیگر مشاهده آمار گمرک ایران نشان می‌دهد که در پنج ماهه نخست سال جاری ۱۲ هزار و ۵۱۲ دستگاه خودروی سواری به ایران وارد شده بود و به این ترتیب می‌توان گفت که باقی خودروها یعنی تعداد ۱۲۵۹ دستگاه خودرو در ماه ششم یعنی در شهریور ماه به ایران وارد شده است.

واردات این خودروها ممکن است مربوط به ثبت سفارش‌های قبلی باشد، اما در غیر این صورت لازم است که گمرک ایران توضیحاتی را درباره ادامه واردات خودروی سواری در عین ممنوعیت ارائه کند.

منبع ایسنا


نظرات

  • محمد محمد (23 مهر 1397 ساعت 11:21)

    بله جایی که صحبت پول و منافع چند صد میلیاردی باشه تحریم که چیزی نیست اگه دشمن دور کشور رو هم سیم خاردار بکشه خودرو های گرانقیمت برای آقازاده ها رو با هواپیما هم شده وارد میکنن ؛ اما خودرو سازهای داخلی برای مردم عادی هزار جور بهانه و ننه من غریبم بازی در میارن از تحریم گرفته تا تغییر نرخ ارز