1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. خودروهای دوگانه‌سوز مجددا در سراشیبی تولید

خودروهای دوگانه‌سوز مجددا در سراشیبی تولید

6 آبان 1397
  • 1

در شرایطی که این روزها اخبار مختلفی مبنی بر احتمال احیای کارت سوخت و افزایش قیمت بنزین مطرح می‌شود، آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌گوید تیراژ خودروهای دوگانه‌سوز در ۶ ماه ابتدایی امسال و نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۴۵ درصد افت کرده است.

 خودروهای دوگانه‌سوز مجددا در سراشیبی تولید

هرچند با توجه به اظهارات اخیر معاون اول رئیس‌جمهوری، احتمال افزایش قیمت بنزین چندان بالا نیست، بااین‌حال بازگشت کارت سوخت جدی شده است؛ بنابراین اگر کارت سوخت احیا شود، به احتمال فراوان اقبال خودروهای دوگانه‌سوز در بازار افزایش خواهد یافت و این موضوع بر روند تولید این محصولات نیز اثر صعودی خواهد گذاشت. طبعاً اگر قیمت بنزین نیز افزایش یابد و فاصله آن با قیمت گاز حفظ شود، این موضوع نیز اثری مضاعف بر میزان استقبال از دوگانه‌سوزها و تیراژ آن‌ها خواهد گذاشت.

 خودروهای دوگانه‌سوز مجددا در سراشیبی تولید

این در شرایطی است که آمار ۶ ماه نخست امسال نشان می‌دهد تیراژ دوگانه‌سوزها در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، کاهشی ۴۵ درصدی را تجربه کرده است. بر این اساس تا پایان شهریور امسال، ۲۷ هزار و ۵۱۴ دستگاه خودرو دوگانه‌سوز در کشور به تولید رسیده که منحصر به چهار محصول شامل پژو پارس، پژو ۴۰۵،‌ تیبا و سمند می‌شود. در این بین، پژو پارس دوگانه‌سوز تیراژی ۴ هزار و ۴۷۴ دستگاهی را از خود به جا گذاشته است. سمند دوگانه‌سوز نیز ۱۱ هزار و ۲۰۷ دستگاه تیراژ داشته بنابراین بهترین آمار را به خود اختصاص داده است. تیبای دوگانه‌سوز و پژو ۴۰۵ دوگانه‌سوز هم به ترتیب ۳ هزار و ۵۶۱ دستگاه و ۸ هزار و ۲۷۲ دستگاه تیراژ تا پایان شهریور امسال داشته‌اند. هر چهار خودرو در مقایسه با نیمسال نخست سال گذشته، کاهش تولید را تجربه کرده‌اند.

منبع پدال


نظرات

  • ایلیا ایلیا (6 آبان 1397 ساعت 12:38)

    بهتر ... دنیا دنبال چه سوخت هایین، اینا دنبال چه سوخت هایی ... آقای ایران خودرو و سایپا برید از تسلا موتور یاد بگیرید!