1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. اعلام برنامه های وزارت صمت برای کاهش قیمت خودرو

اعلام برنامه های وزارت صمت برای کاهش قیمت خودرو

21 آبان 1397
 • 6

ولی ملکی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با انتقاد از افزایش قیمت خودور طی ماه‌های اخیر، گفت: از وزیر جدید صنت، معدن و تجارت انتظار داریم که بازنگری جدی‌ای در نحوه فروش خودرو در کشور داشته باشد.

 اعلام برنامه های وزارت صمت برای کاهش قیمت خودرو

وی با تأکید بر اینکه افزایش قیمت خودرو واقعی نیست، اظهار داشت: نوسانات موجود در بازار ارز موجب شد تا قیمت ارز افزایش یابد، اظهار داشت: به تبع افزایش قیمت ارز، قیمت قطعات خودرو نیز افزایش یافت که باید نظارت بیشتری بر بازار خودرو صورت گیرد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: طبق اطلاعاتی که از سوی مصرف‌کنندگان و مردم به کمیسیون صنایع واصل شده، مردم از کیفیت خودرو‌های داخلی رضایت ندارند، کمیسیون صنایع مجلس این موضوع را به دقت مورد بررسی قرار می‌دهد.

ملکی اضافه کرد: به تازگی سیاست‌هایی از سوی دولت در حال اِعمال شدن است که طی ماه‌های آینده موجب تعدیل در قیمت انواع خودرو‌های داخلی خواهد شد.

وی با اشاره به سیاست‌های جدید دولت برای تعدیل قیمت خودرو‌های داخلی، گفت: قرار است در چند ماه آیند شورای رقابت قیمت واقعی خودرو‌های داخلی را اعلام کند، اما در کنار این مسئله، وزارت صنعت، معدن و تجارت برنامه‌ریزی‌هایی انجام داده که قطعه‌سازان یارانه در جهت کاهش و تعدیل قیمت خودرو یارانه اختصاص دهد.

عضو ناظر مجلس در شورای رقابت در پایان خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی‌های دستگاه‌های نظارتی برای نظارت بر بازار خودرو باید تقویت شود، زیرا واسطه‌ها نقش عمده‌ای در افزایش قیمت‌ها ایفا می‌کنند که دست آن‌ها باید کوتاه شود.

منبع تسنیم


نظرات

 • آذر آذر (22 آبان 1397 ساعت 15:03)

  اصلا نخرین مردم ساده نباشین من یه فامیل دارم نمایشگاه ماشین داره میگه با این قیمتها هیشکی ماشین نمیخره خود دلالا دارن قیمت رو بالا و پایین میکنن و مطمعنا اگه مردم همینطور دووم بیارن و نخرن حتما ارزان خواهد شد

 • آزاد آزاد (21 آبان 1397 ساعت 15:12)

  اول70%گرون میکنن بعد میگن ما نبودیم خودسر این کارو کردن بعدش 10% کمش میکنن ما میگیم آفرین و هورا یعد یه سری وسیله از روش برمیدارن و توی بازار آزاد میفروشن یامیگن آپشنه(مثل زه)که بخای حساب کنی40%سود داره واسشون.مردم ماهم تو صف وایمیسن که بخرن.خیلی شتریم حساب کنی!

 • محمد محمد (21 آبان 1397 ساعت 15:00)

  خدا رحم کنه

 • رجب رجب (21 آبان 1397 ساعت 14:41)

  امکانش هست تعریف قیمت واقعی رو بفرمایید؟؟؟؟؟؟
  فکر میکنیدقیمت رو چه چیزی تعیین میکنه؟
  - خودروساز با هر شیوه ی تولید
  - بازار رقابتی (که باعث میشه خودرو ساز به فکر اصلاح شیوه ی تولید بیفته که مجبور باشه قیمت تمام شده رو پایین نگه داره و...)
  پس قطعا قیمت رو رقابت تعیین میکنه نه خودرو ساز. و وقتی هم که رقابتی دربازار وجود نداشته باشه پس قیمت واقعی معنایی نداره.

 • عابد عابد (21 آبان 1397 ساعت 12:39)

  تا چند ماه آینده خودروسازان چند بار دیگه قیمت رو بالا میبرن بعد شورای رقابت ( شما بخوانید رفاقت ) میاد و مثلا میگه ده در صد به قیمت خودرو افزوده شد و ما با این کار جلوی بالا رفتن بیشتر توسط خودرو ساز را گرفتیم کاری که هر ساله انجام میدن و هر ماشین رو با قیمت دو تا ماشین به مردم می فروشن و این مردم بیچاره هستند که ضرر می کنن

 • ma ma (21 آبان 1397 ساعت 10:44)

  "قرار است در چند ماه آیند شورای رقابت قیمت واقعی خودرو‌های داخلی را اعلام کند،"
  یا ابوالفضل...... چن ماه آینده؟!!!!