1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. سمند ایران در کشور آذربایجان با موفقیت تولید شد

سمند ایران در کشور آذربایجان با موفقیت تولید شد

28 آبان 1397
 • 5

تیم مهندسی شرکت ایران خودرو توانست با همکاری کارشناسان اعزامی از سایت تبریز، اولین خودروی سمند ال ایکس با موتور EF7 را در سایت نفت چاله آذربایجان با کیفیت مطلوب تولید و مورد بهره برداری قرار دهد.

 سمند ایران در کشور آذربایجان با موفقیت تولید شد

شرکت ایران خودرو در یک پروژه مشترک با همکاران سایت تبریز پس از ارسال نخستین محموله صادراتی قطعات SKD سمند و راه اندازی خط تولید این خودرو درسایت نفت چاله آذربایجان و اجرای موفق چرخه کیفی این محصول گام بلند دیگری را در مسیر اعتلای صنعت خودروسازی کشور برداشته است.

درحال حاضر برنامه تولید سمند ال ایکس در این سایت، روزانه 10 دستگاه بوده که قابل افزایش به 30 دستگاه است. بسته بندی و ارسال قطعات اولین محموله صادراتی سمند به جمهوری آذربایجان در سایت تبریز نیز به انجام رسیده است.

خودروهایی که در این کارخانه تولید و به بازار منطقه عرضه می شود مطابق با استانداردهای روز و استاندارد یورو5 خواهد بود. همچنین تولید قطعات این خودروها در جمهوری آذربایجان برنامه ریزی شده و با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی این شرکت‌ها تاسیس و در آینده نزدیک ساخت قطعات نیز در جمهوری آذربایجان انجام خواهد شد.

سایت تولید ایران خودرو در نفت چاله آذربایجان، در فروردین 97، هم زمان با سفر ریاست جمهورری به این کشور افتتاح شده و تولید آزمایشی انواع خودروی سواری در این سایت از اوایل مهرماه 97 آغاز شد. این سایت با ظرفیت تولید 6 هزار دستگاه در سال افتتاح شد که قابلیت افزایش تا 50 هزار دستگاه در سال با تولید در سه شیفت کاری را دارد.

این افتخار در حالی با همت و تلاش متخصصین امر گروه صنعتی ایران خودرو صورت گرفته که این شرکت در بازار خودرو آذربایجان، با شرکت‌های بزرگ و بین المللی سازنده خودرو در حال رقابت بوده و به واسطه استقبال شهروندان از محصولات ایران خودرو تولید خودروهای ایرانی در این کشور آغاز شده است.نظرات

 • اکبر اکبر (28 آبان 1397 ساعت 15:17)

  شما که گفتید جنس ندارید حالا چی شد یه دفعه واسه همه دارید
  برای ایرانی همیشه در صحنه ندارید

 • ali ali (28 آبان 1397 ساعت 15:01)

  خدمت اذربایجانیهای عزیز عرض کنم الان متوجه می شید که تا این لحظه خودرو سوار نمی شدید گاری سوار می شدید.خواهشا حالا که امریکا و اروپا ما را تحریم کردند از اذربایجان تعهد بگیرید که سمند را به امریکا و اروپا صادر نکنند تا در خماری بمونند پدر سوخته ها

 • ایلیا ایلیا (28 آبان 1397 ساعت 11:33)

  صادرات زباله ...

 • فاضل فاضل (28 آبان 1397 ساعت 09:51)

  یعنی تولید ملی شد؟

 • امیر امیر (28 آبان 1397 ساعت 08:57)

  نسخه صادراتی شما با موتور tu5 تازه قبل از تست فقط 500 پوند قیمت خورد
  حتما میخواین بگین توی آذربایجان 250 میلیونه..!!!