1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. همه نگاهها در بازار خودرو کشور به تعیین تکلیف قیمت های جدید

همه نگاهها در بازار خودرو کشور به تعیین تکلیف قیمت های جدید

12 آذر 1397
 • 5

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو تهران گفت: با وجود کاهش نرخ ارز، قیمت خودروها در بازار تغییری نداشته و بازار در انتظار تعیین قیمت های جدید باقی مانده است.

سعید موتمنی با تاکید بر این که قیمت ها با وجود کاهش نرخ ارز تغییری نکرده است، گفت: این در حالیست که پیش بینی می شد با کاهش نرخ ارز شاهد کاهش حدود 30 تا 40 درصد قیمت خودروها در بازار باشیم. وی افزود: این شرایط به این دلیل است که در حال حاضر هیچ عرضه ای به بازار انجام نمی شود و هر خریدی هرچند به صورت اندک از خودروهای موجود در بازار انجام می شود ضمن آن که با عرضه قطره چکانی خودروهای مورد نیاز به دست خریداران می رسد.

 همه نگاهها در بازار خودرو کشور به تعیین تکلیف قیمت های جدید

این فعال بازار خودرو با تاکید بر این که در صورت عرضه به طور قطع شاهد کاهش قیمت در بازار بودیم، تصریح کرد: هم اکنون به دلیل مشخص نشدن قیمت ها عرضه در بازار به شدت کاهش یافته و این کمبود عرضه و نابسامانی ماه ها است ادامه دارد و بازار همچنان در انتظار تعیین و تکلیف قیمت ها است و از سوی دیگر خودروساز نیز به تعهدات فروش خود عمل نمی کند.

موتمنی در تشریح وضعیت بازار خودروهای وارداتی نیز گفت: در چند ماه اخیر و همزمان با افزایش نرخ ارز قیمت ها افزایش یافت و حتی با وجود کاهش نرخ دلار از 18 هزار تومان به 11 هزار تومان باز هم قیمت ها کاهش نیافته است. برای نمونه قیمت سانتافه در ماه های اخیر همزمان با نوسانات قیمت تنها حدود 5 میلیون تومان کاهش و یا افزایش داشته است.

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو تهران ادامه داد: ماه ها است که خودرو وارد کشور نمی شود اما خودرو به اندازه کافی در بازار وجود دارد و خرید و فروشی نیز انجام نمی شود و قیمت ها نیز همچنان بالا است چرا که با احتساب دلار 10 هزار تومانی و قیمت جهانی خودرو همراه با تعرفه های تعیین شده، قیمت ها به میزان فعلی خواهد بود مگر ان که تعرفه ها به میزان سابق بازگردد.

وی یادآور شد: در سه ماه اخیر خرید و فروشی در بازار انجام نشده و اختلاف قیمتی هم به وجود نیامده است و این اختلاف قیمت تنها در خودروهای داخلی بوده این در حالیست که خریداران نیز به دلیل بالا بودن قیمت ها در انتظار تعیین و تکلیف قیمت های جدید هستند و معتقدند که نباید با قیمت های فعلی اقدام به خرید کنند.

به گفته موتمنی، خودروهای وارداتی نیز با قیمت های فعلی خریداری ندارد این در حالیست که خودرویی نیز وارد کشور نمی شود و به همین دلایل معاملات در بازار خودرو در چند ماه اخیر به صفر رسیده است.نظرات

 • سيدي سيدي (13 دی 1397 ساعت 13:47)

  قيمت دلار از 3800 تومان الان رسيده به 10800 الي 11800 ، به نظر شما قيمت ارز كاهش پيدا كرده يا افزايش ؟؟
  پس اگه كاهش پيدا كرده ، بايد قيمت ساير محصولات هم كاهش پيدا كنه ، اما اگر افزايش پيدا كرده ، پس چه انتظاري از كاهش قيمتها داريم !!!

 • هاشم هاشم (13 آذر 1397 ساعت 10:59)

  همه مدیران عامل شرکتهای خودروساز داخلی بدون اسنثناء باید برکنار شده و مدیران لایق و دلسوز جایگزین آنها گردند . با توجه به مخالفت رئیس جمهور محترم با افزایش قیمت خودروها ، لازم است وزیر محترم صنعت در این موضوع ورود نموده و خیال مردم را راحت کنند.

 • محمد محمد (13 آذر 1397 ساعت 09:57)

  همه نگاهها در بازار خودرو کشور ???? خسته نباشی دلاور کدام نگاه. روزگار این خودرو سازها هم بسر می رسه

 • رضا رضا (12 آذر 1397 ساعت 18:57)

  چرا دولت جلوی گرانی خودرو در بازار را نمیگیردخودروئی که در شرکت سازنده 50میلیون هست چرا در بازار 120میلیون قیمت گذاری میشود اینها همان دلالان شرکتهای سازنده اند اگر چند تا از این نمایشگاههای نمایشی از طریق دولت پلمپ یا مصادره شود قیمت خودرو به تعادل میرسد مردم از بی نظارتی دولت در همه امور به ستوه آمدنداین حق ملت ایران نیست که دلالان درهمه امورات مردم جولان دهندوهیچ کسی نیست که جلوی آنها رابگیرد.

 • امیر امیر (12 آذر 1397 ساعت 11:08)

  تکلیف قیمت خودروها مشخصه...
  با توجه به اینکه دست خودروسازها رو شده که دنبال سوء استفاده از آب گل آلود هستند؛ مثل خراب کردن بازار با معامله های صوری، کم کردن عرضه با اینکه برای تولید تا 7 ماه بعد قطعه در انبار دارند و عدم افزایش کیفیت و امنیت و نوآوری یعد از 40سال و.... صدها دلیل دیگر، ضمن اینکه نباید افزایش قیمت داشته باشند، بلکه باید محاکمه و مجازات شوند