1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. مخالفت رئیس جمهور روحانی با افزایش قیمت خودرو

مخالفت رئیس جمهور روحانی با افزایش قیمت خودرو

12 آذر 1397
 • 5

رمضانعلی سبحانی‌فر عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: تولیدخودرو از ابتدای امسال با نوسانات نرخ ارز و تحریم ها کاهش شدیدی پیدا کرد، این کار موجب کاهش عرضه شد در حالیکه تقاضا تغییری نکرد که موجب قیمت های نجومی در صنعت خودرو شد. او افزود: سازمان حمایت و وزارت صمت و ستاد تنظیم بازار باید تکلیف قمت خودرو را مشخص کنند.

 مخالفت رئیس جمهور روحانی با افزایش قیمت خودرو

او افزود: به لحاظ شرایط خاص کشور وظایف شورای رقابت به ستاد تنظیم واگذار شد لذا بایستی وزارت صمت ورود کند و تعیین تکلیف کند. رئیس جمهور به گفته مسولین وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکید دارد که قیمت ها تغییر نکند بنابراین با ثابت ماندن قیمت ها وشرایطی که برای خودروسازان حاکم شده، کاهش تولید قیمت حاشیه ای را به صورت نجومی افزایش داده است این در حالی است که قیمت کارخانه تغییری نداشته است.

او درباره واگذاری وظایف شورای رقابت به سازمان حمایت که آیا این تصمیم به صلاح است یا خیر گفت: سازمان حمایت در این باره ذینفع نیست بلکه باید هم طرف تولید کننده و مصرف کننده را داشته باشد.

سبحانی‌فر عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در ادامه گفت: خودرو در کشور ما با کیفیت فعلی گران نیز هست که هزینه های بالای آن از جیب مصرف کننده اخذ می شود.

او افزود: در شرایط فعلی واردات خودرو کاهش یافته، قیمت حاشیه بازار افزایش یافته و سازمان حمایت و تنظیم بازار نیز در این باره ورود نمی کند بنابرین قطعه ساز نیز متضرر شده که درخواست ما این است که سازمان حمایت بر اساس شاخص های تعیین شده ورود کند.

سبحانی فر گفت: وقتی قیمت بالارفته و تولید کاهش یافته تعیین قیمت براساس 5 درصد زیر قیمت بازار اشتباه است. اگر در جایی که افزایش قیمت واقعی است افزایش قیمت محاسبه شود حتی به قیمت خیلی پایین تر از حاشیه بازار خواهیم رسید.

او گفت: در جلساتی که داشتیم قرار بر این شد که شاخص های مواد اولیه مشخص شود و بر اساس قیمت تمام شده، قمیت خودرو تعیین شود.

سبحانی فر گفت: مجلس معتقد است رابطه منطقی بین عرضه و تقاضا باید باشد تا از افزایش قیمت ها در صنعت خودرو خارج شویم بنابراین شاخص ها باید بر اساس قیمت تمام شده باشد.

منبع تسنیم


نظرات

 • طاهر طاهر (13 آذر 1397 ساعت 13:01)

  خوردو ساز کیه ؟ دولت
  اینا همش فیلم خودشونه مگه نمی گفتند سلطان سکه خوب بعد اعدام چرا دلار به کانال 4000 برنگشت و چرا قیمتهای خوراک ومسکن وخودرو پوشاک و و.... هیچ کدوم برنگشت آخرشم به مرگ می گیرند که به تب راضی بشیم .همش کار خودشونه هیچ کس دیگه ای مقصر نیست اگر قانون درست نوشته بشه و اجرا ونظارت درست انجام بشه چرا باید قاچاق وفرار مالیاتی واختلاس واحتکار ودروغ و... این مسایل رو شاهد باشیم.

 • فرزاد فرزاد (12 آذر 1397 ساعت 19:39)

  دیروز اگه فردا بود امروز یکشنبه بود، این چه روزی گفته شده!!! دمب خروس را نبینم یا قسم ابوالفضل را باور نکنم!!!#منتظر تأییدتم گل

 • کارگر کارگر (12 آذر 1397 ساعت 13:50)

  تشکر از رئیس جمهور محترم بابت حمایت از مصرف کنندگان خودرو

  امیر امیر (13 آذر 1397 ساعت 13:27)

  اینا رو نشناختی...
  باز تکذیب میکنن میگن نه...
  کی گفته؟؟؟
  حالا ببین...
  40 سال با این سیاست تایید و تکذیب مملکت رو سرکار گذاشتند
  دولت و حکومت اگر از مردم انتظار پشتیبانی در صحنه های مختلف را دارد، باید مردم را راضی کند

 • امیر امیر (12 آذر 1397 ساعت 13:17)

  هرچند گستره علم حقه بازی خیلی زیاده...
  باید جلوی حقه بازی خودروسازها گرفته شود، به هر روشی که شده. قیمتها نه تنها افزایش نباید داشته باشد بلکه خودروسازان باید محاکمه و مجازات بشوند