1. خانه
 2. اخبار
 3. خودروهای آتی بازار
 4. ساینا اتوماتیک با چه امکاناتی به بازار می‌آید؟

ساینا اتوماتیک با چه امکاناتی به بازار می‌آید؟

26 بهمن 1395
 • 6
 • 10830
ساینا اتوماتیک با چه امکاناتی به بازار می‌آید؟

ساینا، فیس‌لیفت نسبتا ناموفقی است که سایپا 6 سال بعد از عرضه تیبا آن را به بازار فرستاد. اینکه می‌گوییم ناموفق چند دلیل دارد: اول اینکه وقتی می‌گوییم فیس‌لیفت، انتظار داریم که خودرو سابق را با چهره بهتری ببینیم اما سایپا با اغراق بیش از اندازه در ظاهر خودرو (به خصوص در سپر جلو) به جای آنکه حس جوانی و اسپرت را به مشتریان القا کند، حس و حال محصولی فیک را به بیننده‌اش تلقین کرد! ضمن اینکه طراحی بسیار ضعیف قسمت عقب، عدم ارتقای کیفیت کابین و تغییر مختصر داشبورد باعث شده تا این روزها تمایل مشتریان به تیبا همچنان بیشتر از ساینا باشد. اما امروز قصد معرفی ساینا را نداریم! سایپا درصدد است تا با عرضه ساینا اتومات نظر مشتریان را دوباره به سمت این خودرو جلب کند.

 ساینا اتومات با چه امکاناتی به بازار می‌آید؟

کمپانی پانج در ابتدای 2016 تمام سهامش را به شرکت چینی Yinyi Group فروخت. بعد از این ماجرا، پانچ قرار است در 5 سال آینده، پرسنلش را از 300 به 700 نفر افزایش دهد. همچنین ظرفیت تولید سالیانه پانچ قرار است از 300 هزار واحد به یک میلیون واحد افزایش یابد.

گیربکس ساینا اتومات را کمپانی بلژیکی Punch تولید کرده و از نوع CVT با چهار دنده است. مشخصات دیگری از ساینا در دست نیست اما مدیران پانچ می‌گویند این گیربکس 1300 یورو قیمت دارد؛ بنابراین می‌توان انتظار داشت که ساینا اتومات حداقل 5 میلیون تومان گران‌تر از ساینا دستی باشد. علاوه‌بر تغییر گیربکس، ساینا اتومات قرار است به ویژگی‌های جدیدی مجهز شود مانند:

کروز کنترل

فرمان برقی

عرضه ساینا اتومات اواخر امسال آغاز می‌شود و از سال 96 نیز ساینا هاچ‌بک با گیربکس اتومات روانه بازار خواهد شد. احتمالا قیمت ساینا هاچ‌بک حدود 31 میلیون تومان و مدل اتومات آن نیز حدود 36 میلیون تومان خواهد بود.

منبع:ایران جیب
نظرات

 • اسماعیل اسماعیل (27 بهمن 95 ساعت 16:31)

  وانت ساینا رو کی تولید میکنن منتظرم

 • وحید وحید (27 بهمن 95 ساعت 12:45)

  این ماشین با تمام امکاناتش 20 میلیون بیشتر نمی ارزه.

 • دانش دانش (27 بهمن 95 ساعت 12:21)

  بنظر خیلی ضعیف میاد و هر کاری می کنید تا لا پوشانی تیبا را بکنید ظاهرا نمی تونید .

 • aydin aydin (27 بهمن 95 ساعت 00:12)

  این گیربکس 1300 یورو مگه گیربکسه ب ام وه هستش!!! دارین ی مجموعه قطعه میفروشین ! کل قطعات ساینا مگه چند یوروعه؟ بنظر من که 2000یورو بیشتر نیس وقتی لوگان 2500 یورو هستش! (قطعات منفصله)

 • محمد محمد (26 بهمن 95 ساعت 15:39)


  سلام... ساینا دوگانه سوز هم تولید کنید...

 • فرزاد فرزاد (26 بهمن 95 ساعت 11:54)

  تو رو جون عزیزت فقط خودرو رو عرضه کن تا این بخشهای icu&ccu بیمارستان‌ها خالی بشه، از بس مردم بخاطر انتظار بیش از حد واسه این خودرو سکته زدن!
  #ازم رو برنگردون****پریشونم پریشون#