1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروهای آتی بازار
  4. هاوال H6 و H9 گروه بهمن چه زمانی به بازار می آیند؟

هاوال H6 و H9 گروه بهمن چه زمانی به بازار می آیند؟

22 مرداد 1397
  • 0

طی روزهای گذشته تصاویری از گمرکات جنوب کشور در فضای مجازی منتشر شد که نشان دهنده ورود قریب الوقوع خودروهای هاوال H9 گروه بهمن به داخل کشور بودند....
پیش از بسته شدن ثبت سفارش ها و متعاقبا ممنوعیت واردات خودرو، شرکت بهمن موتور اقدام به ثبت سفارش تعدادی haval h9 کرده بود تا این خودرو را به صورت وارداتی به بازار ایران عرضه کند، این خودروها اکنون و بر اساس آخرین قوانین، به دلیل داشتن ثبت سفارش از گذشته در حال طی مراحل قانونی ترخیص از گمرک می باشند...، بر همین اساس با مسئولین گروه بهمن تماس گرفتیم تا از آخرین برنامه های این شرکت برای محصولات هاوال اطلاعات کاملتری بدست آوریم...

هاوال های جدید گروه بهمن چه زمانی به بازار خواهند آمد؟در این ارتباط دریافتیم بهمن موتور همانطور که قبلا نیز اعلام کرده بود، حتی در صورت ممنوعیت دائمی واردات خودرو نیز برنامه ای برای تولید هاوال H9 در ایران ندارد و H9 تنها در صورتی به بازار ایران خواهد آمد که قانون ممنوعیت واردات خودرو لغو شود...،در غیر این صورت، تنها شاهد عرضه این چند دستگاه(حدود 100 عدد) خودرویی خواهیم بود که این روزها در گمرک بندر عباس حاضر هستند، در حال حاضر نیز بهمن موتور با امید به رفع ممنوعیت واردات خودرو، در حال طی مراحل قانونی ترخیص خودروهای ثبت سفارش شده می باشد وهمچنین نمونه هایی از این خودرو در کنار مدل H6، با اخذ پلاک گذر موقت در حال تردد در شهر ها و جاده های کشور هستند تا با انجام تست های لازم، موفق به کسب مجوز برای عرضه در کشورمان شوند.

هاوال های جدید گروه بهمن چه زمانی به بازار خواهند آمد؟

هاوال های جدید گروه بهمن چه زمانی به بازار خواهند آمد؟H9 شاسی بلند فول سایز هاوال است که با دارا بودن شاسی مستقل و دنده کمک، میتواند حرف های بسیاری در آفرود نیز داشته باشد...، این خودرو از سوی بسیاری رسانه ها به عنوان رقیب جینی تویوتا لندکروزر مطرح شده است. H9 از پیشرانه ای 2 لیتری مجهز به توربوشارژ با قدرت 241 اسب بخار بهره می برد.

اطلاعات فنی و همینطور مشخصات کامل رفاهی و ایمنی این خودرو برای بازار ایران توسط گروه بهمن به طور کامل اعلام شده است و می توانید در این قسمت به طور کامل با ویژگی های فنی و سطح امکانات این خودرو آشنا شوید.
مشخصات کلی هاوال H9

هاوال های جدید گروه بهمن چه زمانی به بازار خواهند آمد؟

هاوال های جدید گروه بهمن چه زمانی به بازار خواهند آمد؟


اما دیگر گزینه هاوال برای ورود به ایران، خودرو هاوال H6 است که برنامه تولید CKD آن در دستور کار گروه بهمن قرار دارد، پیش از تحریم های آمریکا، بهمن موتور قصد داشت تا عرضهH6 را در آبان ماه سال جاری آغاز نماید، اما با شرایط پیش آمده و وقوع تحریم ها و مشکلات ارزی، عرضه این خودرو حداقل تا اواسط زمستان سال جاری به تعویق افتاده، البته هنوز مشخصات دقیق این خودرو برای بازار ایران به صورت قطعی مشخص نشده است.

البته، تمام این موارد وابسته به ادامه همکاری های اقتصادی ایران و چین و همینطور پایدار ماندن فعالیت های هاوال در ایران می باشد، طبق اعلام بهمن موتور، خوشبختانه در حال حاضر با وجود سخت تر شدن مبادلات مالی و همینطور تامین ارز و واردات قطعات، همکاری با هاوال ادامه داشته و تولید خودروهای پیش فروش شده H2 طبق برنامه ریزی و زمان بندی قبلی در حال انجام است و تا این لحظه، هیچ گونه مشکل یا تاخیری در برنامه تحویل محصولات هاوال H2 پیش نیامده است.

منبع car.ir


نظرات