1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. عملکرد برتر سایپا در ایام تحریم بدون کمک شرکای خارجی

عملکرد برتر سایپا در ایام تحریم بدون کمک شرکای خارجی

3 اردیبهشت 1394
  • 2

سعید مدنی، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در مراسم معارفه مدیر عامل جدید شرکت مگا موتور با تشکر از زحمات مجید فهیمه امیری گفت: تلاش مدیران در مگا موتور قابل تقدیر بوده و موجب ارتقاء در این مجموعه شده و در این مدت مجموعه مگاموتور با رشد و افزایش راندمان همراه بوده است.

مدنی با اشاره به سوابق مهندس شمس لاهیجی افزود: جای خوشبختی است که مدیری با تجربه و زحمتکش، مسئولیت موتور محرک گروه سایپا را بر عهده گرفته است و بی شک شروع به کار دوباره ایشان در گروه منشاء خیر و برکت خواهد بود. مدنی همچنین با یادآوری روزهای سخت گذشته گفت: هرچند در دولت قبل زحمات ما را با بیان یک جمله " پراید کیلویی چند" به باد دادند ، اما افتخار می کنیم که توانستیم خود را سرپا نگه داریم و خوشحالیم که در طی 15 ماه اخیر تولید محصولات، با ثبات در حال انجام است.

وی افزود: بی شک با تلاش و حمایت مسئولان دلسوز خصوصا رئیس جمهور محترم و وزیر صنعت، معدن و تجارت که واقعا علاقمند به تولید ملی هستند و بارها به اهمیت صنعت خودرو اشاره نموده اند می توانیم همچنان به راه خود ادامه دهیم. ما در طول این مدت با توان مالی و مدیریتی خود توانستیم بدون نیاز به کمک شرکت های خارجی و صرفا با اتکا به متخصصان مجرب داخلی که توانستند خلاء حضور خارجی ها را پر کنند به اهداف خود دست پیدا کنیم.

مدیر عامل گروه سایپا تثبیت تولید و شرایط موجود را عاملی در جهت ایجاد نشاط و همدلی در گروه دانست و گفت: با توجه به تلاش اعضای هیات مدیره در راستای پیشرفت و حل مشکلات گروه سایپا، چنانچه توجه و کمک مالی به ما شود و یا بتوانیم سرمایه ای مناسب تهیه کنیم بی شک در طی یکسال قادر به باز پرداخت دیون و توسعه خواهیم بود.

مدنی در این مراسم با اشاره به ضرورت صادرات افزود: در رابطه با صادرات و با استناد به تاکید وزیر محترم صنعت ، معدن و تجارت برای سال 94 برنامه مناسبی پیش بینی کرده ایم و توسعه مناسب در تمام سایت ها در دستور کار قرار دارد.

وی تولید، توسعه و خودکفایی را جزو اهداف گروه سایپا دانست و گفت: تمام تلاش ما افزایش تولید بوده و شرکت های پارس خودرو و زامیاد هم باید تلاش بیشتری در جهت افزایش تولید از خود نشان دهند. تولید بر طرف کننده مشکلات است و شرکت های مگا موتور و سازه گستر نیز باید دقت کنند تا در تولید مشکلاتی نداشته باشیم. مدیرعامل سایپا در پایان افزود: اگر امسال بتوانیم برنامه های تولید را تحقق بخشیم و تسهیلات مناسب نیز دریافت کنیم، می توانیم سالی پر از توفیق داشته باشیم. در ادامه این مراسم اکبر شمس لاهیجی مدیرعامل جدید مگا موتور با تشکر از زحمات هیات مدیره و مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: تلاش و همت دلسوزان در این عرصه با توجه به مشکلاتی که از قبل وجود داشت موجب به ثمر رسیدن اهداف و رشد در این مجموعه شده است.

مدیرعامل جدید مگا موتور افزود: حسن بزرگی که در مجموعه گروه سایپا وجود دارد حضور دکتر نوروززاده است و قبول هدایت هیات مدیره از سوی ایشان کمک زیادی به سایپا می کند و ایشان تمام توان خود را به خدمت گرفته تا گروه سایپا از مشکلات پیش رو خارج شود.

شمس لاهیجی تنها راه نجات سایپا از مشکلات را همدلی و وفاق دانست و گفت: در حال حاضر با مشکلات زیادی روبرو هستیم و انتظارات بسیاری نیز از ما وجود دارد و لذا باید تولید خود را به حداکثر برسانیم و شرکت های مگا موتور و سازه گستر نیز باید به عنوان دو بال و در کنار سایر شرکت ها صرفا به پیشرفت سایپا کمک کنند.

مدیرعامل جدید مگا موتور در پایان سرمایه های انسانی و اجتماعی گروه سایپا را برای کشور بسیار ارزشمند دانست و افزود : ما باید تمام تلاش خود را به خدمت بگیریم و با توسعه سرمایه های خود آینده ای روشن را برای سایپا رقم زنیم.

لازم به ذکر است که پیش از این مجید فهیمه امیری به عنوان سرپرست مگا موتور کار هدایت این شرکت را بر عهده داشته است.نظرات

  • رخش جاده رخش جاده (4 اردیبهشت 1394 ساعت 11:47)

    شرکای خارجی الی چین

  • حسین معمار حسین معمار (3 اردیبهشت 1394 ساعت 10:17)

    واقعا دست مریزاد...