1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. مذاکره ایران خودرو و رنو پارس برای صادرات تندر90

مذاکره ایران خودرو و رنو پارس برای صادرات تندر90

28 مهر 1394
  • 0

 مذاکره ایران خودرو و رنوپارس برای صادرات تندر90

از ابتدای سال جاری تاکنون 6 هزار دستگاه خودرو از سوی ایران خودرو به صورت اس.کی.دی به عراق ارسال شده است و این شرکت در حال مذاکره با شرکت رنوپارس است تا بتواند تندر90 اتوماتیک و وانت تندر را هم صادر کند.

5 محصول دنا، سورن، رانا، پیکاپ آریسان و 405 نیز برای تنوع بخشی به سبد صاراتی گروه صنعتی ایران خودرو به زودی به این سبد اضافه می شود و میزان صادرات سالانه ایران خودرو به عراق به 19 هزار دستگاه می رسد.

براساس این گزارش، قیمت پژو پارس صادراتی در بازار عراق برای مصرف کننده عراقی 10 هزار دلار یا 12 میلیون دینار عراقی است که با احتساب نرخ 3450 تومانی برای هر دلار، ارزش هر دستگاه پژو پارس حدود 34 میلیون تومان خواهد بود.

ایران خودرو در حال حاضر 150 نمایندگی در سطح کشورهای مختلف دارد که محصولاتش را به آنجا صادر می کند. این شرکت اکنون به چندین کشور جهان صادرات دارد در حالیکه تا قبل از تحریم ها به بیش از 35 کشور جهان صادرات داشت.

خاطرنشان می شود: ایران خودرو تقریبا 200 هزار دستگاه خودرو در 12 سال گذشته به کشورهای مختلف صادرات داشته است که ارزش این تعداد صادرات بیش از 1.5 میلیارد دلار برآورد می شود.نظرات