1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. گزارش ارزیابی کیفی خودروهای تولید داخل از سوی ISQI منتشر شد

گزارش ارزیابی کیفی خودروهای تولید داخل از سوی ISQI منتشر شد

20 تیر 1395
 • 5


گزارش ارزیابی کیفی خودروهای تولید داخل از سوی ISQI منتشر شد تندر ، مزدا۳، هایماS۷ و رانا در صدر جدول کیفیت

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران گزارش ارزیابی کیفی خودروهای ساخت داخل منتهی به خردادماه سال ۹۵ را منتشر کرد که در آن ۱۸ مدل خودرو با دریافت تنها یک ستاره کیفیت در قعر جدول جای گرفتند.

بر اساس گزارش منتشرشده از سوی ISQI، در خرداد ما 1395 تعداد 84.924 دستگاه خودروی سبک در کشور تولید شده است که 91درصد آن‌ها را خودروهای سواری تشکیل می‌دهد. بر اساس این گزارش، از میان 33 مدل خودروی سواری تولید شده در خردادماه، تنها خودروهای مزدا3، هایما S7، رانا و خانواده تندر توانستند سه ستاره از پنج ستاره کیفیت را از آن خود کنند و در بالاترین رده کیفی جای‌گیرند و این در حالی است که 18 مدل خودرو تنها یک ستاره به دست آوردند و در قعر جدول کیفیت جای گرفتند.

در میان خودروهایی با تنها یک ستاره کیفیت، نام خودروهایی همچون پژو206 اس دی، سمند، پژو405، پژو پارس و البته خودروهای خانواده تیبا و پراید دیده می‌شود که این مسئله نشان از افت کیفیت محسوس خودروهای تولید شده در کشور به‌ویژه در رده قیمتی زیر 50 میلیون تومان دارد که عملا پرتیراژترین خودروهای کشور را نیز شامل می‌شود و این مسئله قطعا موجب زیان خریداران خودرو خواهد شد چراکه در میان خودروهای با سه ستاره کیفی می‌توان خودروهایی همچون هایماS7 با تولید بسیار کم و یا مزدا3 با قیمت بیش از 100 میلیون تومان را جدا دانست و عملا به این ترتیب در رده کیفی کمتر از 50 میلیون تومان، تنها خانواده تندر و رانا توانسته‌اند در ارزیابی‌های کیفی موفق به کسب نمرات متوسط شوند و سایر خودروها در این رده قیمتی عملکرد ضعیفی داشته‌اند.

در رده وانت‌ها نیز وانت تندر با کسب سه ستاره کیفی، بالاترین رده کیفیت را به خود اختصاص داده است و در مقابل غیر از وانت فوتون با دو ستاره کیفی، تمامی وانت‌های تولید شده در کشور تنها موفق به کسب یک ستاره کیفیت شده‌اند که نشان از کیفیت پایین آن‌ها دارد.

 گزارش ارزیابی کیفی خودروهای تولید

منبع: عصر خودرونظرات

 • Pooya Pooya (23 تیر 1395 ساعت 16:52)

  http://khodro.isqi.co.ir/home
  ایتم ها:
  ارزیابی نمایندگی های مجاز خدمات پس از فروش
  تعداد عیوب اولیه (IQS)
  شاخص طراحی و چیدمان خودرو
  سطح کیفی خودرو
  رضایت کیفی اولیه
  رضایت از خدمات پس از فروش
  رضایت از فرایند فروش

 • ستاره ستاره (21 تیر 1395 ساعت 16:54)

  کاش مشخص میکردن بر اساس چه معیاری این امتیازها رو دادن و معایب هر ماشین چی بوده که ازش امتیاز کسر شده
  این جدول خیلی گنگ و نا مفهومه . سراتو و دنا در یه سطح قرار دارن واقعا ؟

 • بهرام بهرام (21 تیر 1395 ساعت 09:55)

  از دید و نظر این دو شرکت انحصاری تولیدی خودرو، وانت ها یی که تولید میکنند جزء وسایل نقلیه و خودرو حساب نمیشن که بخواهند گزارش کیفی آنها را هم اعلام کنن !

 • Fch Fch (20 تیر 1395 ساعت 21:01)

  سراتو ۲ ستاره!

 • mehrdad mehrdad (20 تیر 1395 ساعت 15:04)

  یعنی از دید این سازمان، کیفیت مزدا3 و رانا در یک سطحه؟؟؟؟؟؟؟؟
  میشه بگید چ کسی اداره میکنه این سازمان رو؟؟ احتمالا نعمت زاده نیست؟؟؟