1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. خودرو های بی کیفیت باید از چرخه تولید حذف شوند

خودرو های بی کیفیت باید از چرخه تولید حذف شوند

5 آذر 1395
 • 2

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: خودروهای فاقد کیفیت مناسب و دارای ضریب ایمنی اندک مانند پراید باید از چرخه تولید صنایع خودروسازی حذف شوند.

رمضانعلی سبحانی فر روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: مجلس شورای اسلامی تاکید بسیار بر حذف خودروهای فاقد کیفیت مناسب و جایگزین شدن خودروهای مناسب و دارای کیفیت مطلوب دارد.

وی اظهار کرد: البته این جایگزینی به معنای تبدیل ایران به کشور مصرف کننده خودرو خارجی نیست و باید در کنار تولید خودرو با کیفیت مناسب برای مصرف کننده داخلی، با مشارکت شرکت های خارجی زمینه برای صادرات آن نیز فراهم شود.

وی گفت: سیاست دولت جایگزین شدن خودروهای با کیفیت مناسب و ارزان قیمت با استفاده از تکنولوژی روز خودروسازان خارجی به جای خودرو های فاقد کیفیت مناسب و گران قیمت است.

سبحانی فر افزود: تاکنون خودرو خاصی به عنوان خودرو جایگزین برای پراید و سایر خودروهای فاقد کیفیت مناسب مشخص نشده است.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: رقابتی شدن تولید انواع خودرو در کشور زمینه ساز تحقق خواست مردم مبنی بر افزایش کیفیت و کاهش قیمت می شود.

وی ادامه داد: آنچه امروز در بخش خودروسازی کشور دیده می شود متناسب نبودن قیمت خودرو ها و کیفیت محصولات تولید شده است.

سبحانی فر گفت: مهمترین دلیل افزایش قیمت خودروهای ایرانی افزایش هزینه های سربار خودرو سازان است که باید کاهش یافته و حذف شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: سیاست دولت، افزایش کیفیت محصولات و کاهش قیمت آن به همراه افزایش ارتباط شرکت های خودرو ساز ایرانی با بخش خصوصی و شرکت های خارجی دارای نشانک های معتبر است.

وی اظهار کرد: شرکت های خودروسازی اروپایی نظیر فیات، رنو و پژو علاقه بسیار برای همکاری و توسعه روابط با شرکت های خودروساز ایرانی دارند.

منبع:ایران جیبنظرات

 • فرزاد فرزاد (5 آذر 1395 ساعت 18:55)

  با توجه به بازار جهانی در حال حاضر مردم ایران باید مالک خودروهای بروز و مناسب در رده قیمتی ۲۰ میلیون مانند; اکسنت و کلیو و یاریس و خیل دیگر از خودروها باشند, البته با احتساب دلار به نرخ صندوق بین‌المللی پول و تعرفه،ی گمرکی کشور مشابه یعنی نروژ!؟

 • فرزاد فرزاد (5 آذر 1395 ساعت 11:50)

  آیا این خودرو به اندازه،ی کافی توانسته تعداد زیاد و مورد قبولی از هموطنان را کشته یا ناقص کند؟ آیا این خودروی ناقص به خوبی توانسته از پس ماموریت خود برآید؟ آیا از تولید این آشغال خارجی سود مناسبی بدست آمده؟ آیا خودروسازان خارجی خودروی ارزان و اقتصادی ساخته‌اند؟ آیا خودروهای خارجی در ایران بدست قشر مناسب خود میرسد؟
  آیا این نظر از طرف سایت تایید و پخش میشود؟