1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. نمایشگاه‌داران از جایگزین خودرو پراید و پژو 405 استقبال میکنند

نمایشگاه‌داران از جایگزین خودرو پراید و پژو 405 استقبال میکنند

9 آذر 1395
  • 2

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو با استقبال ازجایگزینی خودروهای جدید به جای پراید و پژو 405 گفت: مردم به اجبار دست به خرید خودروی پراید می زنند و در صورتی که خودروی جدید و با قیمت مناسب تری جایگزین پراید می شد، خیلی وقت پیش از خرید آن دست می کشیدند.

، سعید موتمنی با استقبال از اتخاذ تصمیماتی برای از رده خارج کردن پراید و پژو 405 تا پایان سال جاری اظهار کرد: اتومبیلی که 10 سال از تولید آن می‌گذرد، باید از خط تولید خارج شود ضمن آنکه تولید چنین اتومبیلی برای مردم نه تنها نفع ندارد بلکه با توجه به نبود کیفیت و استاندارد کافی به ضرر مردم تمام شده است.

وی ضمن اعلام آنکه بازار همیشه در انتظار خودروهای جدید و به روز است، افزود: در سال 75 مونتاژ خودروی پراید در ایران آغاز شد و از آن سال به بعد باید تغییراتی در بدنه و موتور خودروی پراید صورت می‌گرفت که متاسفانه انجام نشد.

موتمنی تصریح کرد: مردم به اجبار دست به خرید خودروی پراید می زنند و در صورتی که خودروی جدید و با قیمت مناسب تری جایگزین پراید می شد، خیلی وقت پیش از خرید آن دست می کشیدند.

وی همچنین در خصوص انتشار اخباری پیرامون جایگزین شدن رنو کوئید به جای پراید نیز افزود: هر خودرویی جایگزین پراید شود، بدون شک با استقبال خریداران و بازار مواجه خواهد شد.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو ضمن بیان اینکه خودروی کوئید از استاندارد و کیفیت بالایی برخوردار است، ادامه داد: قیمت این خودرو در هند حدود 13 تا 15 میلیون تومان است اما پیش بینی ها و برآورد تقریبی بر قیمت 30 میلیونی این خودرو در بازار است.

وی همچنین با انتقاد از قیمت گذاری بالای خودروی پراید و پژو اظهار داشت: قیمت خودروهای داخلی ما منجمله پراید، پژو و تیبا بسیار بالا است و قیمت این خودرو نه تنها با حباب مواجه است بلکه غیرمنطقی و غیرواقعی قیمت گذاری شده است.

بنابراین گزارش بهروز ریاحی مشاور وزیر صنعت در مصاحبه با تسنیم در نیمه آبان سال جاری با اشاره به مشکلات کیفی دو خودرو پراید و پژو 405 خبر از خارج شدن این خودروها از خط تولید تا پایان سال جاری داد.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایراننظرات

  • علیرضا علیرضا (11 آذر 1395 ساعت 11:46)

    خودروی رنو کویید که داره جایگزین پراید میشه در تست تصادف رد شده و ی دونه ستاره هم نگرفته. برید تست تصادف این خودرو رو ببینید.

  • حبیب حبیب (10 آذر 1395 ساعت 23:31)

    بدون شک بایدخودروهایی جایگزین پراید وپژو وسمند بشوندولی رنوکوئیدهیچ ایمنی نداره و برای استفاده شهری هستش لطفا نمایشگاه داران کارشناسی نکنند با 30ملیون تومن درخارج از ایران میشه سوار تویوتا و نیسان وسوزوکی و میتسوبیشی شد ن لگن