1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. در نیمه دوم امسال، فروش رنو در ایران به صفر خواهد رسید

در نیمه دوم امسال، فروش رنو در ایران به صفر خواهد رسید

7 مرداد 1397
  • 1

شرکت خودرو سازی فرانسوی رنو با وجود اینکه با آمریکا روابط تجاری ندارد، از ترس تحریم‌های ترامپ علیه ایران در نیمه دوم امسال فروشش را در کشورمان به صفر خواهد رساند.

به گزارش «بلومبرگ»، شرکت خودروسازی فرانسوی رنو با وجود اینکه هیچ خوردویی برای فروش در آمریکا ندارد، نگران تحریم‌های ترامپ علیه ایران است.

 در نیمه دوم امسال، فروش رنو در ایران به صفر خواهد رسید

روز جمعه «تیری بولور» مدیر اجرایی رنو در جریان یک کنفرانس اعلام کرد: احتمالا عملیات‌ها در ایران به تبعیت از تحریم‌های آمریکا متوقف خواهد شد. ما به دنبال فرصت‌های جدید تجاری هستیم. به ویژه در آفریقا که این فرصت‌ها به شدت در حال رشد است و می‌تواند فقدان فرصت‌هایی که در ایران داشتیم را جبران کند.

بر اساس این گزارش، «کارلوس گوسن» مدیرعامل رنو گفت که این شرکت خودروسازی گزینه‌هایش را دست کم برای حفظ بخش کوچکی از حضورش در خاورمیانه مانند کاری که در دوره قبل تحریم‌ها علیه ایران کرده بود، بررسی می‌کند.

به گزارش «بلومبرگ»، رنو سال گذشته توافقی را با سازمان توسعه و نوآوری صنایع ایران و شرکت نگین‌خوردو برای توسعه ۷۵ درصدی تولید محلی امضا کرد. این کمپانی هنوز ساخت یا سرمایه‌گذاری تحت این توافق را آغاز نکرده بود.

بر اساس این گزارش، دولت آمریکا ماه گذشته درخواست فرانسه برای اعطای معافیت از تحریم برای کمپانی‌هایش را رد کرد. حتی کمپانی‌هایی که هیچ روابط تجاری‌ با آمریکا ندارند هم کار کردن در ایران را به دلیل مساله تامین مالی پروژه‌ها از طریق سیستم بانکی مشکل می‌دانند.

ماه گذشته شرکت پژو گفته بود کار کردن و توسعه امور در ایران به طور کلی به دلیل مشکلات بانکی کار بسیار پیچیده‌ای است. اما با خروج آمریکا از توافق هسته‌ای این امر غیرممکن شده است.

«کلوتیلد دلبوس» مدیر مالی رنو گفت: در نیمه اول سال فروش رنو در ایران ده درصد کاهش یافت و فروش رنو در ایران در نیمه دوم به صفر خواهد رسید.نظرات

  • آزاد آزاد (7 مرداد 1397 ساعت 11:50)

    آقایون ************** که بازهم به فرانسه اعتماد کردن و قرارداد بستن.البته تو این مدت حسابی سود کردن روی فروش ال90 5میلیونی که دادن به مردم ایران 50میلیون.شرم آوره.یه مشت*********** هم میرن 10تا10تا میخرن و آب به آسیاب این ********* میریسزن.