1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. توقف تولید "ساندرو" در کشور

توقف تولید "ساندرو" در کشور

9 آبان 1397
 • 3

سخنگوی انجمن قطعه سازان خودرو با اعلام اینکه متأسفانه قطعه سازان ایرانی به دلیل عدم تأمین قطعات سی کی دی امکان تولید سایر قطعات رنو را در کشور ندارند، گفت: تولید ساندرو در کشور متوقف خواهد شد.

 توقف تولید

مازیار بیگلو با اشاره به اینکه توقف همکاری رنو با خودروسازان ایرانی باعث می‌شود تا تأمین قطعات سی کی دی خودروهای رنو در ایران صورت نگیرد، اظهار داشت: متأسفانه قطعه سازان ایرانی به دلیل عدم تأمین قطعات سی کی دی امکان تولید سایر قطعات رنو را در کشور ندارند.

وی در پاسخ به این پرسش که با توجه به صحبت های شما تولید ساندرو در کشور متوقف خواهد شد، گفت: بله؛ ما قطعه سی کی دی نداریم تا بتوانیم این خودرو را روانه بازار کنیم. البته در حال حاضر رنو تعداد محدودی از قطعات سی کی دی این خودرو را وارد کرده اما بعد از اتمام آنها این خودرو دیگر امکان تولید در کشور را ندارد.

وی افزود: این موضوع برای ما یک ضایعه بزرگ به شمار می‌آید اما متأسفانه بی عهدی طرف فرانسوی در همکاری با خودروسازان ایرانی ما را با مشکلاتی روبرو ساخته است.

دبیرانجمن قطعه سازان خودرو با اعلام اینکه در تأمین خدمات پس از فروش خودروهای رنو نیز قرار است مذاکراتی صورت گیرد، افزود: رنو اعلام کرده می‌خواهد برای خدمات پس از فروش محصولات خود با خودروسازان مذاکره کند ولی هنوز این مذاکرات به نتیجه نرسیده است.

بیگلو با اشاره به قرارداد پژو سیتروئن با خودروسازان ایرانی تصریح کرد: گفته شده در قرارداد پژو تحکم‌های قوی برای طرف فرانسوی جهت اجرای تعهدات پیش بینی شده است که با تعلیق همکاری خودروسازان ایران در صدد استفاده از این ابزارها هستند.

منبع تسنیم


نظرات

 • طاهر طاهر (9 آبان 1397 ساعت 12:59)

  آفرین به این نوع عقد قرارداد!!!!!!

 • علی علی (9 آبان 1397 ساعت 11:25)

  به زوی دارنگان خودروهای رنو به مشکل کمبود و گرانی قطعات می خورند و قیمت این خودروها با افت شدید مواجه خواهد شد.

 • سیدی سیدی (9 آبان 1397 ساعت 11:09)

  وقتی خودتان میگوییدتعدادمحدودی قطعه دارید پس چرا خودروی مشتریانتان راکه ازیکسال پیش پول به شما داده اند را تحویل نمیدهید؟درکجای دنیا خودرو سازان بامشتریانشان این برخورد رادارند؟وای برحال ما که به نام مسلمان چه کارهایی که نمیکنیم؟متاسفم برای خودمان که به شمااعتمادکردیم.