1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. کیا سید با گیربکس 7 سرعته دوکلاچه

کیا سید با گیربکس 7 سرعته دوکلاچه

5 مهر 1394
  • 0

کیا سید (Cee'd) خودروی هاچ بک خوش تیپ کیا که تنها در بازار اروپا به فروش می‌رسد، همراه با تعدادی به روز رسانی مکانیکی و ساختاری در نمایشگاه فرانکفورت به نمایش درامد. بهبودهای این خودرو ان را برای یک عرضه جهانی مهیاتر کرده‌اند.

به جز تغییراتی بسیار مختصر در طراحی بیرونی بدنه و داخل کابین، موتور سه سیلندر 1.0 لیتری این خودرو که توسط فورد توسعه یافته و در دو نسخه 99 اسبی و 118 و 127 پوند فوتی ارائه می‌شود و موتور جدید دیزلی 1.6 لیتری با قدرت 134 اسب بخار را نیز باید نام ببریم. مهم‌ترین تغییر، استفاده از گیربکس 7 سرعته اتوماتیک دوکلاچه با فن آوری بالا است که می‌تواند مورد توجه مشتریان اروپایی قرار گیرد زیرا چنین گیربکس‌هایی در این بازار به سرعت گسترش یافته و مشتریان بدان‌ها عادت کرده‌اند.

کیا سید یک مدل جی تی اسپرت نیز دارد که از یک موتور 1.6 لیتری توربو با قدرت 201 اسب بخار و گشتاور 195 پوند فوت سود می‌برد. همانند رقبای اروپایی، این مدل نیز از سیستم تقویتی صدای اگزوز به صورت مصنوعی بهره می‌گیرد. فرمان این خودرو در قسمت پایینی، تخت شده و فرمی اسپرتی یافته است.

کیا سید در نسخه‌های سه و پنج درب هاچ بک و یک مدل استیشن ارائه می‌شود. این خودرو در بازارهای دیگر به صورت خودروهای سراتو و فورته سدان و کوپه به فروش می‌رسد.

 کیا سید با گیربکس 7 سرعته دوکلاچه

 کیا سید با گیربکس 7 سرعته دوکلاچه

منبع پدال


نظرات