1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. خودروی لوکس پوتین، رئیس جمهور روسیه

خودروی لوکس پوتین، رئیس جمهور روسیه

1 آذر 1394
  • 0

خودروی زرهی و پیشرفته ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه یکی از همراهان همیشگی وی در سفرهای خارجی است.

پوتین قرار است دوشنبه (دوم آذر) وارد تهران شود. روش زندگی و عادات منحصر به فرد پوتین باعث شده تا حواشی سفرهای وی مورد توجه قرار گیرد.

رییس جمهور روسیه در این سفر با آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب دیدار وگفتگو خواهد کرد.

سوالی که اکنون مطرح است اینکه آیا پوتین در این سفر مهم از ماشین خاص خود استفاده خواهد کرد یا مانند سایر میهمانان کشورمان از خودروهای تشریفاتی ایران بهره خواهد برد؟

در زیر با تصاویری از خودروی ولادیمیر پوتین و مشخصات آن آشنا خواهید شد:

سایت وناس نیوز در باره این خودرو نوشت: پوتین خودروی لیموزینی در اختیار دارد که کاملا روسی است و "شرکت زیل" برای ساخت آن 6 سال زمان صرف کرد. رئیس جمهور روسیه اصرار داشت تمامی اجزا و قطعات این خودرو ساخت همین کشور باشد و فناوری امنیتی و نظامی آن نیز از روسیه تامین شود تا به صورت کامل بتوان آن را خودرویی ساخت روسیه دانست. برخی از کارشناسان، این اقدام پوتین را سرآغازی بر ورود روسیه به رقابت در بازار "خودروهای فاخر" دانسته‌اند. خودروی لیموزین فوق امنیتی و لوکس پوتین، مخصوص رئیس جمهور روسیه است و به کاخ کرملین تعلق دارد.

زیل لیموزین دارای 6 در است.

این خودرو دارای موتوری قوی با ظرفیت 7.7 لیتر است.

لایه‌ای از تیتانیوم در این لیموزین به کار رفته است و همچنین سقف آن از نوعی آهن ویژه ساخته شده است که می‌تواند وزن یک تانک "تی 72" را تحمل کند.

نیوکارز ریلیز دیتس در این باره نوشت: رئیس جمهور روسیه به امکاناتی خارج از این خودرو نیاز ندارد و همه وسائل مورد نیاز از جمله حمام و دوش نیز در آن پیش بینی شده است. در داخل این خودرو یک میز با تلفن نیز وجود دارد. این اتاق چه از داخل و چه از بیرون به صورت الکترونیک اداره می‌شود.

اتاق این خودرو قابلیت آن را دارد که در حال حرکت، به یک سالن تماس و نشست‌های نظامی سری و سازماندهی جنگ تبدیل شود.

ساخت خودروی ویژه ریاست جمهوری در روسیه چندان هم کم هزینه نبود؛ زیرا طراحی و ساخت فقط یک دستگاه از این مدل حدود 1.5 میلیون دلار برای کرملین خرج داشت. هنوز مشخص نیست رقم اعلام شده حقیقی است یا پول بیشتری برای ساخت این خودروی لوکس و فوق امنیتی هزینه شده است.

 خودروی لوکس پوتین، رئیس جمهور روسیه

 خودروی لوکس پوتین، رئیس جمهور روسیه

 خودروی لوکس پوتین، رئیس جمهور روسیه

 خودروی لوکس پوتین، رئیس جمهور روسیهنظرات