1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. گران ترین خودرو دنیا که از طلا ساخته شد

گران ترین خودرو دنیا که از طلا ساخته شد

9 اسفند 1394
  • 0

تاتا نانو، یک خودرو شهری ۴ سرنشین بوده که به دست شرکت هندی تاتا موتورز و بیشتر برای بازار هند ساخته شده است.

این خودرو بسیار کم‌مصرف است به گونه‌ای که در بزرگراه‌ها با یک لیتر 26 کیلومتر و در داخل شهر با یک لیتر 22 کیلومتر راه می‌پیماید.

این خودرو برای نخستین بار در نهمین نمایشگاه خودرو پراگاتی میدان شهر دهلی نو هند در دهم ژانویه 2008 رونمایی شد. فروش بازرگانی نانو از تاریخ 23 مارس 2009 و فروش آن از جولای 2009 آغاز شد. بهای آغازین این خودرو در ژوئن 2009 حدود 2200 دلار آمریکا (1490 یورو) بود. نانو در زبان گجراتی یعنی زبان مدیران گروه تاتا به معنای کوچک است.

بخش Goldplus شرکت طراحی و تولید جواهرات شرکت Titan، به مناسبت پنج هزارمین سالگرد جواهرات هندی، تصمیم گرفته تا اولین خودرو جواهر نشان دنیا را معرفی کند و اینگونه ممکن است ارزان‌ترین خودروی جهان، به گران‌ترین خودروی جهان تبدیل شود.

بر اساس این گزارش، تاتا نانو نسبت به خودروهای دیگر کوچک‌تر، چابک‌تر و ارزان‌تر است. این خودروی کوچک که GoldPlus Nano نام گرفته، اکنون با 80 کیلوگرم طلای 22 عیار، 15 کیلوگرم نقره و 10000 سنگ نیمه‌قیمتی و جواهر از جمله یاقوت و مروارید، پوشیده شده است

اتومبیل های گران و مشابه در جهان زیاد است که پوشش آنها از طلا بوده اما تاتا. نانو را برای مزین کردن به طلا انتخاب کرده است، زیرا تاتا نانو را میتوان اولین محصول بین‌المللی کشور هند در صنعت خودروسازی دانست که با قیمت 5/2 میلیون تومان ارزان‌ترین خودرو جهان به شمار می‌رود.

مدیر شرکت هندی تاتا موتورز، راتان ناوال تاتا (Ratan Naval Tata)، در بمبئی از این خودروی کوچک طلا، پرده‌برداری کرد.

 گران ترین خودرو دنیا که از طلا ساخته شدنظرات