1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. 10 خودروی دوست‌داشتنی تولیدِ آمریکا

10 خودروی دوست‌داشتنی تولیدِ آمریکا

19 تیر 1395
  • 0


هیچ‌وقت صرف این‌که یک خودروساز به فرض آلمانی یا ایتالیایی باشد دلیل بر این نیست که تمامی محصولاتش در خاک همان کشور ساخته می‌شود. بسیاری از خودروسازان بخاطر خدمات پس از فروش بهتر، کاهش هزینه‌هایی مثل تولید و صادرات، سود بیشتر و… اقدام به تأسیس سایت‌های تولید در کشورهای مناسب دیگر می‌کنند تا بدین ترتیب پاره‌ای مشکلات پشت‌ سر گذاشته شوند. همین موضوع بهانه‌ای شد تا نگاهی به 10 خودروی جذاب و دوست‌داشتنی بیندازیم که در خاک آمریکا ساخته می‌شوند اما همه آمریکایی نیستند.
با ما همراه باشید.

10. تویوتا کمری
کمری برای دومین بار پیاپی و درمجموع هفتمین بار مقام نخست خودروهای تولیدی آمریکا را به خود اختصاص داده است، اما برای این فهرست آن‌قدر جذاب نبود که رتبه‌ای بهتر از 10 به‌دست آورد. بااین‌حال پرفروش‌ترین خودروی مسافری در آمریکا بوده و علی‌رغم اصالت ژاپنی، از خیلی از آمریکایی‌ها آمریکایی‌تر به نظر می‌رسد.

10 خودروی دوست‌داشتنی تولیدِ آمریکا


10 خودروی دوست‌داشتنی تولیدِ آمریکا9. فورد F-150
ازآنجاکه پرفروش‌ترین خودروی آمریکا بوده و ویژگی‌های خوب یک خودروی آمریکایی را تمام و کمال دارد لیاقتش را داشت که در فهرست جایی برایش نگه‌داریم. البته خود کمپانی هم احترامش واجب است، چراکه با زحمت و رنج تاریخ گرانقدی برای خود رقم‌زده و به یکی از قوی‌ترین و اصیل‌ترین تولیدکننده‌های آمریکا بدل شده است.

10 خودروی دوست‌داشتنی تولیدِ آمریکا


10 خودروی دوست‌داشتنی تولیدِ آمریکا8. تسلا مدل S / مدل X
تسلا با ورود برقی خود طوفان به پا کرد و در چند سال اخیر توانست برخلاف تولیدکنندگانی همچون فیسکِر (Fisker) موفق عمل کند. هم‌اکنون هردو مدل S و X در آمریکا تولید می‌شوند و در آینده نزدیک مدل جدیدِ 3 هم به جمعشان اضافه خواهد شد.

10 خودروی دوست‌داشتنی تولیدِ آمریکا


10 خودروی دوست‌داشتنی تولیدِ آمریکا7. ب‌ام‌و X6 M و X5 M
این‌دو قدبلند باواریایی به همراه X3 و X4 و نیز X5 و X6 استاندارد در تأسیسات کمپانی واقع در منطقه اِسپارتَنبورگ (Spartanburg) کارولینای جنوبی ساخته می‌شوند. با در نظر گرفتن محبوبیت بالای کراس‌اوورها و شاسی‌بلندها در بازار آمریکا تصمیم ب‌ام‌و هوشمندانه جلوه می‌کند.

10 خودروی دوست‌داشتنی تولیدِ آمریکا


10 خودروی دوست‌داشتنی تولیدِ آمریکا6. شورولت کامارو نمی‌شود بحث خودروهای آمریکایی باشد و اسم کامارو به میان نیاید؛ انگار که از شمشیر بگوییم و حرف از تیزی آن نزنیم! این عضلانی قلدر همیشه هواخواهان زیادی داشته، دارد و به‌احتمال زیاد خواهد داشت.

10 خودروی دوست‌داشتنی تولیدِ آمریکا


10 خودروی دوست‌داشتنی تولیدِ آمریکا5. فورد ماستنگ ماستنگ، آمریکایی اصیل و تندخویی که نسل آخرش واقعاً ستودنی است و خون توی چشم‌هایش فشارخون را بالا می‌برد! رقابتش با کامارو طی چند دهه گذشته هیچ‌گاه متوقف نشده و کشمکش‌هایشان بسیاری اوقات از بحث‌های داغ و جذاب محافل و رسانه‌های خودرویی دنیا بوده است. پس از همه‌ی این سال‌ها، ماستنگ دیگر جزئی از فرهنگ آمریکا شده و حضورش در اقصا نقات دنیا حکم یک سفیر فرهنگی را دارد!

10 خودروی دوست‌داشتنی تولیدِ آمریکا


10 خودروی دوست‌داشتنی تولیدِ آمریکا4. شورولت کوروت
کوپه‌ای باسابقه و اصیل که دوران‌های زیادی را از سر گذرانده و نسل‌های متعددی با آن خاطره ساخته‌اند؛ خاطراتی که خوب یا بد، کوروت جزء اصلی آن‌هاست.

10 خودروی دوست‌داشتنی تولیدِ آمریکا


10 خودروی دوست‌داشتنی تولیدِ آمریکا3. داج وایپر
وایپر به این زودی‌ها نخواهد مرد. شاید دیگر روی خط تولید نرود اما این باعث نمی‌شود که افتخارات و کاریزمای منحصربه‌فردش (مخصوصاً در نسل کنونی) از یادها پاک شود. حتماً می‌دانید که پیشرانه 8.4 لیتری 10 سیلندر V شکل آن جزء بزرگ‌ترین بلوک‌های ساخته‌شده تاکنون است.

10 خودروی دوست‌داشتنی تولیدِ آمریکا


10 خودروی دوست‌داشتنی تولیدِ آمریکا2. مرسدس-آاِم‌گ C63 S
C63 و C63 S همچون دیگر اعضای کلاس C در تأسیسات آلابامای آمریکا ساخته می‌شوند. البته همه آن‌ها در خاک آمریکا به فروش رفته و صادراتی به خارج کشور صورت نمی‌گیرد. خیلی از طرفداران سفت‌وسخت مرسدس بنز با مونتاژ این‌دو مدل در آمریکا مخالفند و دلشان تنها به این خوش است که مجموعه قوای فنی هنوز هم از خود آلمان به آنجا برده می‌شود.

10 خودروی دوست‌داشتنی تولیدِ آمریکا


10 خودروی دوست‌داشتنی تولیدِ آمریکا1. آکیورا NSX
برای نسل سوم NSX مجبوریم حدود یک سال دیگر هم صبر کنیم. عده‌ای آن را خوب‌ترین خودروی اسپورت ژاپنی می‌دانند، که البته هم‌اکنون در تأسیسات واقع در اوهایو آمریکا روی خط تولید می‌رود. شاید هم هوندا با این برنامه می‌خواهد نشان دهد نسبت به نیروی کار محلی و ظرفیت مهندسی کمپانی خود که با تولید خودروها از دهه 1980 در آمریکا توسعه یافته، وفادار است.

10 خودروی دوست‌داشتنی تولیدِ آمریکا


10 خودروی دوست‌داشتنی تولیدِ آمریکامنبع:پدالنظرات