1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. بازار خودرو با گرانی دلار دوباره سرکش شد - افزایش ۵ تا ۱۵ میلیونی قیمت در بازار

بازار خودرو با گرانی دلار دوباره سرکش شد - افزایش ۵ تا ۱۵ میلیونی قیمت در بازار

1 تیر 1399
 • 2

 

متأسفانه روند افزایشی قیمت دلار به همراه عدم یک سیاست گذاری روشن جهت مدیریت بازار خرید و فروش خودرو باعث شده تا قیمت انواع خودرو این هفته ۵ تا ۱۵ میلیون تومان افزایش پیدا کند. 

بازار خرید و فروش خودرو متأثر از افزایش قیمت دلار شاهد روند صعودی قیمت ها در انواع خودروهای داخلی است. این در حالی است که قرار بود با عرضه خودرو و اجرای طرح های فروش التهابات بازار خودرو کاهش و رونق به این بازار باز گردد اما متأسفانه روند افزایشی قیمت دلار به همراه عدم یک سیاست گذاری روشن جهت مدیریت بازار خرید و فروش خودرو باعث شده تا قیمت انواع خودرو این هفته 5 تا 15 میلیون تومان افزایش پیدا کند.

جالب اینجاست که افزایش قیمت‌ها در حالی هر روز در بازار اتفاق می افتد که تقریباً کمتر معامله ای انجام می شود و فقط فروشندگان برای سود بیشتر قیمت های بالاتری را برای محصولات خود پیشنهاد می‌کنند.

 در بازار امروز پژو 206 تیپ 2 با قیمت 136 میلیون تومان، پژو206 تیپ 5 با قیمت 167 میلیون تومان، سمند ال ایکس با قیمت 125 میلیون تومان و پژو 405 با قیمت 124 میلیون تومان به فروش می‌رسد.

علاوه بر این پژو 2008 با قیمت 570 میلیون تومان، سراتو با قیمت 510 میلیون تومان، پژوپارس با قیمت 149 میلیون تومان، تیبا 2 با قیمت 91 میلیون تومان، استیپ وی با قیمت 310 میلیون تومان، تیبا معمولی 78 میلیون تومان، پراید 111 با قیمت 80 میلیون تومان و پراید 131 با قیمت 73 میلیون تومان مورد معامله قرار می گیرد.

 

 

 

 

منبع تسنیم


نظرات

 • ایرانی جانم فدای وطنم ایرانی جانم فدای وطنم (2 تیر 1399 ساعت 10:31)

  با سلام : قیمت خودرو امروزه با دلار ارتباط مستقیم دارد فقط بخاطر واردات قطعه و لوازمات جانبی، اگر دلار پایین بیاد قیمت خودرو نیز پایین خواهد آمد. الان در کشور سیگار نیز با دلار قیمت گذاری میشود و لوازمات خانگی هم همینطور. با این تفاوت برای خودرو سازان و قطعه سازان با ارز 4200 ذلار پرداخت میشود برای وارد کردن مواد اولیه ، ولی متاسفانه هر چه نان بیشتر به این آقایان بدهید باز گرسنه تر میشوند و مهده آنها گشادتر میشود چرایش را نمیدانیم، آیا شما میدانید؟

 • سيد سيد (1 تیر 1399 ساعت 14:55)

  همه زوم كردن روي بازار خودرو
  در حالي كه خودرو در فصل اسباب كشي و اجاره بهاي سنگين هيچ ضرورتي براي خانواده هاي متوسط به پايين نداره
  البته فكر كنم اين مسئله به مافياي مسكن برگرده