1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. هایما S7 ، خودرویی که فقط در یک روز، 65 میلیون تومان گران شد

هایما S7 ، خودرویی که فقط در یک روز، 65 میلیون تومان گران شد

2 مرداد 1399
  • 2

 

بررسی قیمت خودرو حاکی از آن است که این بازار نیز متاثر از جهش نرخ ارز به شدت ملتهب شده به طوریکه طبق گفته رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران قیمت یکی از خودرو‌های مونتاژی در ایران یک روزه تا حدود 65 میلیون تومان بیشتر شده و سایر خودرو‌ها نیز بین یک تا 20 میلیون تومان گران‌تر شده‌اند.

سعید موتمنی درباره وضعیت بازار خودرو توضیح داد: افزایش نرخ دلار تاثیر مخربی بر همه بازار‌ها از جمله خودرو گذاشته تا جاییکه معاملات خودرو به صفر رسیده و قیمت‌ها همچنان بی‌منطق رو‌ به بالا است.

به گفته این فعال بازار خودرو، در این شرایط نه فروشنده‌ها ریسک می‌کنند بفروشند و نه خریداران قدرت خرید دارند، از طرفی فروشنده‌ها منتظر افزایش بیشتر قیمت خودرو هستند و خریداران به ساماندهی بازار و کاهش قیمت‌ها در پی افت نرخ ارز امید دارند.

وی درباره تاثیر جهش نرخ دلار بر قیمت خودرو تصریح کرد: شوک جهش نرخ ارز باعث شده قیمت‌ خودرو به صورت فزاینده رشد کند به طوریکه هایما اس7 طی یک روز حدود ۶۵ میلیون گران‌تر شده و سایر خودرو‌ها نیز بین یک تا ۲۰ میلیون تومان افزایش قیمت داشته‌اند.

موتمنی افزود: البته با توجه به سقوط نرخ ارز طی دو روز گذشته، قیمت برخی از خودرو‌ها نیز کاهشی بوده و تا حدود ۵ میلیون تومان ارزان شده است.

 

 

 

 

 نظرات

  • نیما نیما (3 مرداد 1399 ساعت 08:20)

    مملکت گل وبلبل هست دیگه وقتی قیمت میره بالا 65 ملیون حالا کی انو بیاره پایین دلار به هزار تومان هم برسه قیمتها پایین اومدنی نیست .

  • فریدون فریدون (2 مرداد 1399 ساعت 18:49)

    وقتی حساب وکتابی درکار نباشه همین آش وهمین کاسه است