1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. آغاز ریزش قیمت خودرو

آغاز ریزش قیمت خودرو

17 آبان 1399
  • 1

یک فعال بازار خودرو می‌گوید: چنانچه بایدن به عنوان گزینه نهایی ریاست جمهوری آمریکا اعلام شود، کاهش قیمت خودرو ادامه‌دار است. به نظر می‌رسد از این پس قیمت خودروهای داخلی تا دو ماه آیند روند کاهشی را به خود بگیرد.

 یک فعال بازار خودرو از تاثیر انتخابات آمریکا و کاهش چشم‌گیر قیمت خودرو خبر داد. شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا همچنان ادامه دارد و هنوز نتیجه نهایی اعلام نشده اما گفته می‌شود بایدن در یک قدمی پیروزی نهایی است. با این پیش‌ فرض اما بازار خودرو ایران نیز نسبت به این اتفاقات سیاسی واکنش نشان داده است.

به طوری که قیمت برخی خودروهای پر تقاضا همچون پراید و تیبا بین هفت تا 13 میلیون تومان ارزان شد. فعالان بازار خودرو علت کاهش قیمت خودروها در بازار را عقب‌نشینی خریداران،  کاهش قیمت دلار و اتفاقات سیاسی در حوزه بین‌الملل می‌دانند.

خریداران از بازار خودرو عقب‌نشینی کردند

به گفته یک فعال بازار خودرو، قیمت خودرو از انتخابات آمریکا تاکنون تغییر چشم‌گیر داشته است. خریداران برای خرید خودرو دست نگه داشته‌اند و عده‌ای هم از این بازار عقب‌نشینی کردند؛ به طوری‌که به نظر می‌رسد روز جمعه در بازار خودرو خرید و فروشی صورت نگرفته است. یعنی عملا تقاضا برای خرید خودرو به صفر رسیده است.

فیروز نادری درباره آینده قیمت خودرو می‌گوید: پیش‌بینی می‌شود چنانچه بایدن به عنوان گزینه نهایی ریاست جمهوری آمریکا اعلام شود، کاهش قیمت خودرو ادامه‌دار است. به نظر می‌رسد از این پس قیمت خودروهای داخلی تا دو ماه آیند روند کاهشی را به خود بگیرد.

او با اشاره به قیمت انواع خودرو اظهار می‌کند: روز پنجشنبه قیمت پراید 125 میلیون تومان بود که امروز با 13 میلیون تومان کاهش به قیمت 112 میلیون تومان رسیده است.

پژو 206 تیپ دو با 20 میلیون تومان کاهش در امروز با قیمت 220 میلیون تومان معامله شد.

تیبا صندوق‌دار نیز طی دو روز گذشته 145 میلیون تومان فروخته می‌شد اما امروز با هفت میلیون تومان کاهش به قیمت 138 میلیون تومان رسیده است.

کوئیک نیز روز پنج‌شنبه با قیمت 170 میلیون تومان فروخته شد اما امروز این خودرو با 12 میلیون تومان کاهش به قیمت 158 میلیون تومان رسید.

با افزایش شانس برد بایدن در انتخابات آمریکا، دلار کاهش قابل توجهی در قیمت داشته که این اتفاق بر بازار خودرو در روز شنبه تاثیر گذاشته و قیمت‌ها در بازار خودرو نزولی شده است. حال باید دید که با اتمام انتخابات آمریکا قیمت خودرو در بازار چقدر ارزان خواهد شد؟نظرات

  • پراید پراید (17 آبان 1399 ساعت 19:57)

    سایپا قیمت کارخونه کمترین خودروش ۹۰ تا ۱۴۰ میلیونه پس انتظار زیاد کاهش قیمت نداشته باشید اگه ماشین میخوایید زود بخرید بهترین فرصته چون هر سه ماه داره میره روی قیمت های کارخونه