1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. معرفی "آریزو 6 فیس لیفت" یا آریزو 5 پلاس با تغییرات موفق در سدان چینی شناخته شده بازار ایران + عکس

معرفی "آریزو 6 فیس لیفت" یا آریزو 5 پلاس با تغییرات موفق در سدان چینی شناخته شده بازار ایران + عکس

معرفی "آریزو 6 فیس لیفت" یا آریزو 5 پلاس با تغییرات موفق در سدان چینی بازار ایران + عکس
28 آبان 1399
  • 0

 

آریزو یکی از برندهای فعال در مجموعه چری چین است که سابقه حضور در بازار ایران را نیز در کارنامه خود دارد. آریزو 5 اولین بار در سال 2016 معرفی شد و همچنان در خط  تولید قرار دارد. مدل بالاتر این سدان جمع و جور با نام آریزو 6 نیز از سال 2018 روی خط تولید قرار گرفته است.

آریزو 5

1.jpg
نمای عقب آریزو 5

2.jpg
آریزو 6

3.jpg
نمای عقب آریزو 6

4.jpg
اخیرا تصاویری مربوط به فیس لیفت جدید آریزو 6 در رسانه های خودرویی مشاهده می شود که تغییرات جالبی را به طراحی موفق قبلی این سدان آورده است. گفتنی است نسخه ویژه بازار چین این خودرو با نام آریزو 5 پلاس شناخته می شود.

همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید تغییرات در قسمت دماغه و نمای عقب کاملا مشخص است. به اعتقاد کارشناسان طراحی چراغ های اصلی عقب جذاب تر از قبل شده  و به خوبی با دیفیوزر و خروجی های اگزوز اسپرت هماهنگ شده است. در قسمت دماغه چری 2 طراحی با جزئیات متفاوت را برای سفارش پیش روی مشتری قرار می دهد اما در نمای عقب هر دو تریم از یک طراحی مشترک جدید استفاده می کنند.

5.jpg

6.jpg
طراحی داخل کابین نیز تغییراتی را همراه خود دارد که شامل کنسول اصلی جدید، کنسول میانی و بخش تعویض دنده جدید و ... می شود. نمایشگر ویژه تنظیمات سیستم سرگرمی 10.25 اینچی و همچنین یک نمایشگر دیجیتال 10.25 اینچی دیگر ویژه نشانگر آمپر از جمله جاذبه های فناورانه این فیس لیفت محسوب می شود.

7.jpg

9.jpg

10.jpg

در لیست امکانات نیز به ترمز اضطراری اتوماتیک، اتوپایلوت تطبیقی، نورپردازی هوشمند و سیستم تهویه مجهز به فیلتراسیون با سطح ان95 اشاره شده است.

در قسمت پیشرانه نسخه چین از همان موتور 1.5 لیتری توربو با 156 اسب بخار خروجی استفاده شده است. اما برای نسخه بازار برزیل میزان خروجی این پیشرانه 150 اسب بخار است و با جعبه دنده سی وی تی هماهنگ می شود.

 

 نظرات