1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. ایران‌خودرو آمادگی لازم را برای تولید دنا در سیامکو سوریه دارد

ایران‌خودرو آمادگی لازم را برای تولید دنا در سیامکو سوریه دارد

21 آذر 1399
 • 3

 

مشاور معاون اول رییس جمهوری ضمن ابراز رضایت از اقدامات گروه صنعتی ایران‌خودرو در توسعه و تولید محصول، عنوان کرد: توانایی‌های این مجموعه موجب افتخار بوده و زمینه‌ساز خوداتکایی در تولید می‌شود.

حسن دانایی‌فر در دیدار با مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو برای بررسی راهکارهای احیای سایت‌های تولیدی ایران‌خودرو در خارج از مرزهای کشور و صادرات مجدد خودرو به کشورهای منطقه در دو بخش سواری و تجاری، ضمن اشاره به توانمندی‌های گروه صنعتی ایران‌خودرو در حوزه صادرات اظهار کرد: امروز ظرفیت دو بازار عراق و سوریه که از بازارهای مهم ایران به شمار می‌روند مورد بررسی قرار گرفت. پیش‌بینی می‌شود در ماه‌های آینده بازار این کشورها، بازارهای بسیار خوبی برای صادرات خودروهای ایرانی باشد. با از سرگیری تولید خودرو در خارج از ایران و کسب درآمد دلاری ، طبق بند های جدید طرح آزادسازی مجدد واردات خودرو ، ایران خودرو مجاز به وارد نمودن خودرو از خارج ایران می شود . با اجرای این طرح و ورود محصولات جدید و متنوع توسط این شرکت ، سبد محصولات ایران خودرو جذاب و به روز می شود .

دبیر ستاد روابط اقتصادی ایران با کشورهای عراق و سوریه، با بیان این‌که از سال گذشته تحرک خوبی در تولید و عرضه محصولات این خودروساز صورت گرفته، خاطرنشان کرد: مدیر عامل ایران‌خودرو در کنار توجه به نیازها و بازار داخل، نگاه به بیرون را نیز دارد و به نظر می‌رسد با پیگیری‌هایی که انجام می شود، می‌تواند رخوت و معطلی را که برای مدتی در موضوع صادرات خودرو به وجود آمده برطرف کند.

مدیر عامل گروه صنعتی ایران‌خودرو نیز در این دیدار با اشاره به سایت‌های تولیدی این خودروساز در کشورهای عراق و سوریه گفت: به دنبال ارایه راهکارهایی برای ازسر گیری فعالیت سایت‌های تولیدی ایران‌خودرو در کشورهای عراق و سوریه و صادرات به کشورهای منطقه هستیم.

فرشاد مقیمی با تاکید بر این‌که توانایی راه‌اندازی خط تولید سمند ظرف چند هفته و خودروی دنا ظرف شش ماه را در سوریه داریم، تصریح کرد: به دلیل گرانی و مشکلات دسترسی به سوخت بنزین در کشور سوریه، این دو محصول می‌تواند هم به صورت گازسوز و هم به صورت بنزینی تولید و عرضه شود.

وی تصریح کرد: ایران‌خودرو علاوه بر تولید و صادرات خودروی سواری، توانایی تولید و صادرات خودروهای کار و سنگین را نیز داراست.

 

 نظرات

 • hamid hamid (23 آذر 1399 ساعت 10:33)

  یه پیشنها بهایرانخودرو:تمام تشکیلات کاسه کوزشونو جمع کنن کلا ازایران برندبکلی ریشه شونو از این مملکت قطع کنند

 • غفاری غفاری (22 آذر 1399 ساعت 08:42)

  با سلام.این سیاست های شما به درد ۲۰۰۰ سال قبل میخوره

 • احد احد (21 آذر 1399 ساعت 22:30)

  دیگه بدبخت شدیم.تنها دلخوشیم قرعه کشی بود که اونم از دستمون رفت.