1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. رزم حسینی وزیر صمت: دلالان خودرو در بازار متضرر شدند

رزم حسینی وزیر صمت: دلالان خودرو در بازار متضرر شدند

30 آذر 1399
  • 1

 وزیر صنعت، معدن و تجارت انجام اصلاحات ساختاری در صنعت خودرو برای داشتن یک خودروسازی موفق را ضروری دانست و گفت: با ایجاد بازار رقابتی، خودروهای با کیفیت و با قیمت مناسب به دست مردم خواهد رسید.

 علیرضا رزم‌ حسینی در جریان بازدید از گروه صنعتی ایران خودرو با بیان این مطلب، افزود: ایران خودرو سهم 54 درصدی در بازار خودرو ایران را به خود اختصاص داده است، این شرکت با پیشینه‌ای 60 ساله شرکتی نامدار و باسابقه در منطقه می‌باشد که با صادارت تعدادی از محصولات خود به سایر کشورها توانسته خود را جزو شرکت های بین المللی در صنعت خودرو قرار دهد . محصولات خانواده سمند من جمله این خودروها می باشد .

 

انجام تمامی تعهدات خودرویی به مشتریان را در دستور کار قرار داده‌ایم

وی در ادامه با اشاره به سیاست‌های وزارت صمت در خصوص ایران خودرو در چند ماه گذشته اضافه کرد: رفع تعهدات خودرویی به مشتریان و کاهش هزینه‌های سربار را در این گروه صنعتی دنبال کردیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین تصریح کرد: فضای کشور باید به سمتی برود که همه خودروسازان نسبت به افزایش تولید خود مبادرت ورزند.

رزم حسینی با اعلام افزایش تولید قابل توجه در گروه صنعتی ایران خودرو، ادامه داد: تا پایان سال بیش از 50 درصد در حوزه خودرو کشور افزایش تولید خواهیم داشت که با این افزایش تولید قیمت‌ها نیز در بازار متعادل خواهد شد.


متضرر شدن دلال‌ها با ایجاد تعادل در قیمت خودرو درپی افزایش تولید آن

وی همچنین بیان کرد: دلالانی که از فضای به وجود آمده استفاده کردند و قیمت‌های کاذب در بازار به وجود آورده‌اند، با افزایش تولید خودرو و متعاقب آن متعادل شدن قیمتها، حتما متضرر خواهند شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: برای داشتن یک خودروسازی خوب در کشور، باید اصلاحات در ساختار خودروسازان، سهام خودروسازان و مدیریت صنعت خودروسازی داده شود.

رزم حسینی با بیان اینکه به دنبال اصلاح صنعت خودرو هستیم، بیان کرد: این اتفاق به گام و مرحله به مرحله باید اتفاق بیفتد تا با ایجاد بازار رقابتی خودروی با کیفیت بدست مردم برسد.

وی با بیان اینکه تصمیمات لازم برای این برنامه گرفته شده است، گفت: حدود 2 ماه است که در کمیته تخصصی خودروی وزارت صنعت، معدن و ‌تجارت با حضور فعالان اقتصادی، تولیدکنندگان و کارشناسان با توجه به تجربه چهل ساله در این حوزه تصمیمات خوبی گرفته شده است.


به دنبال ارتقاء توان تولید بخش خصوصی برای ایجاد بازار رقابتی در صنعت خودرو هستیم

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: به دنبال ارتقاء توان تولید بخش خصوصی برای ایجاد بازار رقابتی هستیم.

رزم حسینی با تاکید بر ساخت داخل گفت: یقینا به خودروسازان و شرکت هایی که در جهت خودکفایی، قطع وابستگی و تکیه بر ساخت داخل با استفاده از توان داخلی گام بردارند باید امتیازهای ویژه ای داده شود.

وی همچنین در پایان ابراز امیدواری کرد که با اصلاح صنعت خودرو، حمایت از توان بخش خصوصی توانمند و ایجاد بازار رقابتی خودروهایی باکیفیت و با قیمت مناسب به دست مردم عزیز کشورمان برسد.

گفتنی است وزیر صنعت، معدن و تجارت از بخش‌های مختلف ایران خودرو بازدید به عمل آورد و همچنین از نام خودروی «تارا» رونمایی کرد.

همچنین تولید انبوه موتور جدید خودروی تیوفایو پلاس ویژه خودروی «تارا» نیز آغاز شد.

 

 

 

منبع تسنیم


نظرات

  • کاربر کاربر (30 آذر 1399 ساعت 17:24)

    بگذریم از اینکه کاری که خودروسازها توی 9 ماه گذشته سال نکردن رو میخوان توی سه ماه باقیمانده انجام بدن اون هم در حالی که هنوز هیچ چیز از نظر شرایط تحریم و ... عوض نشده و فقط کمی قیمت دلار پایین اومده نسبت به یکی دو ماه اخیر ! و اگر میتونستن این افزایش تولید رو داشته باشن چرا تا حالا نکردن اینکار رو ! به عنوان مثال همین که ایرانخودرو چندتایی تریلی جور کنه ماشین های کامل کف پارکینگش رو که تعهدات ماه های پیشین هستن رو (ناقص هارو نمیگم ) و سند و پلاک و کارتشون هم صادر شده کار بزرگی کرده، حالا سهمش در مشارکت در اون "افزایش 50 درصدی تولید بیشتر" پیشکش !