1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. اتحادیه نمایشگاه داران: قیمت خودرو در بازار باز هم کاهش یافت + جدول

اتحادیه نمایشگاه داران: قیمت خودرو در بازار باز هم کاهش یافت + جدول

16 دی 1399
  • 1

سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان اتومبیل با اشاره به آخرین وضعیت بازار خودرو، گفت: بازار چند روزی است که روند آرامی را پشت سر می‌گذارد. بعد از صحبت‌های رئیس شورای رقابت جو روانی منفی در بازار خودرو ایجاد شد، اما اثر آن تنها ۲ روز در بازار حاکم بود و در آن برهه از زمان شاهد افزایش ۱۰ میلیونی قیمت خودرو بودیم.

هم اکنون جو روانی ایجاد شده در بازار خودرو از بین رفته است و باز شاهد هستیم بازار خودرو بسیار آرام و بدون نوسانات قیمت در حال گذر است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان اتومبیل ادامه داد:در حال حاضر آرامش به بازار خودرو برگشته و قیمت‌ها همانند قبل از صحبت‌های رئیس شورای رقابت شده است. به طوری که در حال حاضر پژو پارس با قیمت ۲۰۷ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲، ۱۸۱ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵، ۲۴۳ میلیون تومان، سمند ال ایکس ۱۸۰ میلیون تومان، پراید ۱۱۱، ۱۱۲ میلیون تومان، تیبا ۲، ۱۲۴ میلیون تومان، کوییک دنده ۱۴۲ میلیون تومان معامله شده است.

وی در خصوص پیش بینی قیمت خودرو تا پایان سال، تشریح کرد: با توجه به اینکه نوسانات ارزی کاهش یافته است، قیمت خودرو تا پایان سال افزایش نخواهد یافت. این نوسانات تا پایان سال جزئی است.

او گفت: از طرفی خودروسازان محصولات خود را به بازار عرضه کرده اند و این عرضه باعث کاهش قیمت خودرو در بازار شده است. هر ۲ خودروساز معوقات خودرو را تحویل داده اند و این روند اثرات بسیار مثبتی در بازار خودرو گذاشته است. عرضه هر چقدر بیشتر شود، قیمت خودرو روند نزولی خواهد داشت.  

نام خودرو  قیمت (تومان)
پژو ۴۰۵ ۱۸۲.۰۰۰.۰۰۰
پژو پارس سال ۲۰۷.۰۰۰.۰۰۰
پژو پارس TU5 ۲۳۳.۰۰۰.۰۰۰
پژو ۲۰۶ تیپ ۲ ۱۸۱.۰۰۰.۰۰۰
پژو ۲۰۶ تیپ ۵ ۲۴۳.۰۰۰.۰۰۰
سمند  ۱۸۰.۰۰۰.۰۰۰
پراید ۱۳۱  ۹۶.۰۰۰.۰۰۰
پراید ۱۱۱ ۱۱۲.۰۰۰.۰۰۰
پراید۱۳۲   ۹۹.۰۰۰.۰۰۰
تیبا ۲ ۱۲۴.۵۰۰.۰۰۰
تیبا صندوقدار ۱۱۴.۰۰۰.۰۰۰
هایما ۶۷۸.۰۰۰.۰۰۰
کوییک دنده‌ای ۱۴۲.۰۰۰.۰۰۰
ساینا ۱۳۰.۰۰۰.۰۰۰


نظرات

  • قلی قلی (16 دی 1399 ساعت 11:04)

    دروغ و اراجیف باعث گمراهی خریدار و درنتیجه تصمیم گیری را مشکل میکند کسی با ذهنیت این قیمتا بازار بره سرگردان میشه، و از طرفی موجب افزایش قیمت ها میشه