1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. ایران خودرو: موتور بهینهEF۷ در بهمن ماه امسال رونمایی می شود

ایران خودرو: موتور بهینهEF۷ در بهمن ماه امسال رونمایی می شود

30 دی 1399
  • 0

 مدیرعامل ایران خودرو در مراسم رونمایی از نخستین پیشرانه ملی استوانه‌ای، بیان کرد: توسعه و تولید این موتور (پیشرانه) سه استوانه‌ای در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص تولید موتور کم مصرف برای کاهش مصرف انرژی بوده است.

به گزارش car.ir به نقل از شاتا، فرشاد مقیمی در این مراسم با بیان این مطلب، افزود: سیاست‌های حاکمیتی، الزامات قانونی و روندهای تکنولوژیکی در دنیا از الزامات توسعه این موتور بوده است که راه بزرگتر استفاده از این موتور در سایر محصولات و صنعتی سازی آن است.


کاهش آلایندگی و رسیدن به اهداف استانداردی محیط زیست

وی با اشاره به اینکه رونمایی از این پیشرانه سه استوانه ای در روز هوای پاک انجام می‌شود ، تصریح کرد: این موتور سازگار با محیط زیست است که کاهش آلایندگی و رسیدن به اهداف استانداردی محیط زیست و استفاده از زیرساخت سوخت پاک (گاز طبیعی) از ویژگی‌های آن است.


اجرای قانون هوای پاک را در دستور کار داریم

مدیرعامل شرکت ایران خودرو با تاکید بر اینکه اجرای قانون هوای پاک را در دستور کار داریم، گفت: اجرای فازهای یک و دو استاندارد مصرف سوخت، کاهش شمارگان تولید موتورهای پرمصرف ، داخلی سازی موتور کم مصرف(tu5) و طراحی و تولید موتور کم مصرف و دوگانه سوز(EF7) در این راستا انجام شده است.


انطباق محصولات ایران خودرو با استاندارد آلایندگی یورو 5

مقیمی اضافه کرد: از ابتدای سال 1399 تمامی محصولات ایران خودرو با استفاده از استاندارد آلایندگی یورو 5 منطبق و تولید شده است.


رونمایی از موتور بهینهEF7 در بهمن ماه امسال

وی همچنین اعلام کرد: بهمن‌ماه امسال همزمان با دهه مبارک فجر موتور بهینهEF7 رونمایی می‌شود که حدود یک لیتر بهینه سازی و کاهش مصرف سوخت را دارد و 10 میلیون دلار برای آن هزینه شده است.


اجرای استاندارد ایمنی 85 گانه در تمامی محصولات تولیدی ایران خودرو

مدیرعامل ایران خودرو با اعلام این که نقشه راه در حوزه استاندارد مصرف سوخت موتور، صنعتی سازی موتور، گیربکس و توسعه پلتفرم و محصول تدوین شده است، گفت: استاندارد ایمنی 85 گانه در تمامی محصولات تولیدی ایران خودرو انجام شده است و بهمن ماه امسال گیربکس 6 سرعته را روی خودروی رانا با سقف شیشه‌ای رونمایی می‌کنیم.

مقیمی همچنین با اشاره به ویژگی‌های موتور ملی سه استوانه‌ای ، بیان کرد: خانواده پیشران سه استوانه‌ای از پنج نوع موتور تشکیل شده است که مصرف سوخت پایین، قابلیت استفاده از سوخت بنزین و cng و مناسب بودن برای هیبریدی ها و توان اسب بخار 72 تا 150 از ویژگی‌های آن است.

وی همچنین تصریح کرد: این موتور با استاندارد یورو 6 منطبق است.


توسعه محصول و فناوری با رویکرد نگاه به داخل در دستور کار است

مدیرعامل ایران‌ خودرو حرکت در راستای شعار اقتصاد مقاومتی، توسعه محصول و فناوری با رویکرد نگاه به داخل و منطبق بر زیرساخت‌ها و توانایی صنعت کشور را از ویژگی‌های این موتور دانست.

مقیمی گفت: مالکیت معنوی این موتور ایرانی است و اقتصادی بودن موتور در چرخه عمر محصول و صرفه‌جویی ارزی از دیگر ویژگی‌های آن است.

گفتنی است که رونمایی از نخستین پیشرانه ملی سه استوانه‌ای با حضور علیرضا رزم حسینی«وزیر صنعت، معدن و تجارت »، علی آقامحمدی «عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس گروه اقتصادی معاونت بررسی دفتر مقام معظم رهبری»، نمایندگان مجلس و همچنین حضور ویدیو کنفرانسی وزیر نفت برگزار شد.

منبع تسنیم


نظرات