1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. معرفی بائوجون RC-6 ؛ سدان چینی اسپرت با طراحی ترکیبی متفاوت + قیمت

معرفی بائوجون RC-6 ؛ سدان چینی اسپرت با طراحی ترکیبی متفاوت + قیمت

18 اسفند 1399
  • 0

در مطالب گذشته به معرفی و بررسی چندین مدل از محصولات بائوجون چین پرداختیم که آخرین آن مربوط به محصول RS-5 از این برند می باشد که با کلیک بر روی نام آن می توانید مشاهده نمایید. البته به سختی می شود آنرا یک شاسی بلند متعارف دانست زیرا ابعاد و ارتفاع خودرو نوعی چالش ذهنی در بیننده ایجاد می کند که این خودرو یک کراس اوور سایز بزرگ می باشد یا سایز متوسط. 

1.jpg

همانطور که عنوان شد؛ برند خودرویی بائوجون محصول همکاری 3 کمپانی جنرال موتورز، سایک موتور و وولینگ اتومبیل است. این برند در سال 2010 و با همکاری نزدیک جنرال موتورز کار خود را آغاز کرد. دفتر مرکزی بائوجون در لیوژو قرار دارد.

در ادامه مطلب سراغ یکی دیگر از محصولات بائوجون با نام RC-6 می رویم که همان شرایط چالشی را همراه خود دارد. البته در آرسی-6 فرمول پیجیده تر هم شده و باید بین سدان، هاچ بک، کوپه و کراس به دنبال نامگذاری کلاس بدنه باشید. کمپانی تولید کننده در اطلاعات رسمی این محصول را در رده سدان قرار داده است!

آرسی-6 با مدل 2019 در بازار چین 13100 تا 19200 دلار قیمت دارد.


طراحی

در مقایسه با آرسی-5 دماغه و نمای ظاهری چهره ای عضلانی تر و اسپرت تر به خود گرفته است. در نمای جانبی نیز  خط شانه به مراتب قدرتمندتر شده و چشمان بیننده را با مسیر خود همراه می کند. شیب سقف کاملا شرایط یک کوپه و فست بک را همراه خود دارد و شباهت های زیادی را به ب ام و اکس4 و خودروهای دیگر در این کلاس را به نمایش می گذارد.

از منظر ابعاد، خودرو برابر با 4925 میلیمتر در طول، 1880 میلیمتر در عرض و 1580 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورها نیز برابر با 2800 میلیمتر است. وزن خالص خودرو با توجه به تریم 1440، 1470 و 1510 کیلوگرم محاسبه شده است.

رینگ ها در حالت استاندارد 18 اینچی هستند.

3.jpg

1.jpg

2.jpg


پیشرانه

در بخش پیشرانه تمامی تریم ها از موتور 1.5 لیتری توربو با 147 اسب بخار خروجی و گشتاور 245 نیوتن متر استفاده شده است. در بخش جعبه دنده نیز نمونه 6 سرعته دستی و 8 سرعته سی وی تی ارائه شده است.

شاخص مصرف سوخت با جعبه دنده دستی برای 100 کیلومتر رانندگی در شهر برابر با 8.7 لیتر، در بزرگراه 5.6 لیتر  در حالت ترکیبی 6.7 لیتر است. این آمار با جعبه دنده سی وی تی برابر با 9.3 لیتر، 6.1 لیتر و 7.3 لیتر گزارش شده است.

این خودرو فاقد سامانه تمام چرخ محرک است.

5.jpg

6.jpg

کابین و ایمنی

بائوجون در طراحی فضای کابین خلاقانه عمل کرده و با استفاده از عناصر رنگی متضاد (در این تصاویر نارنجی) و بکارگیری فناورانه هایی مانند نمایشگر کیلومتر دیجیتال(آپشن) و نمایشگر بزرگ لمسی برای تنظیمات سیستم سرگرمی در جذب مخاطب به خوبی عمل می کند.

از امکانات کابین می توان به سیستم تهویه دستی(آپشن اتوماتیک)، استارت دکمه ای، درب صندوق الکتریکی، بلوتوث، تنظیم الکتریکی صندلی راننده و سرنشین(آپشن)، گرم کن و تهویه صندلی(آپشن)، استراحتگاه دست جلو و عقب(آپشن)، پاور ویندوز جلو و عقب، گرم کن آینه (آپشن)، آینه ها با قابلیت تنظیم الکتریکی(آپشن)، سنسور باران(آپشن)، اسکای روف و ... اشاره کرد.

در بخش ایمنی نیز مواردی شامل: ورود بدون کلید، رادار پارک جلو و عقب، ای بی اس، ایی بی دیی، دوربین پانورامیک(آپشن)، دستیار ترمز، پایداری الکترونیکی، ترمز اضطراری(آپشن)، ترمز پارک اتوماتیک(آپشن)، دستیار حرکت در سربالایی، دی لایت، نور بالا و پایین تطبیقی(آپشن)، ایزوفیکس و ... اشاره کرد.

7.jpg

9.jpg

10.jpg

8.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 نظرات