1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. مک‌لارن اسپیدتیل منحصربه‌فرد مانی خوش‌بین تحویل داده شد + عکس

مک‌لارن اسپیدتیل منحصربه‌فرد مانی خوش‌بین تحویل داده شد + عکس

19 اسفند 1399
  • 0

به‌تازگی یک مک‌لارن اسپیدتیل منحصربه‌فرد به ایالات‌متحده رسیده است. 

این اسپیدتیل خاص توسط کلکسیونر مشهور و میلیاردر معروف ایرانی «مانی خوش‌بین» سفارش داده شده و با همکاری هرمس ساخته شده است. این خودرو در کنار بوگاتی شیرون هرمس و پاگانی هوآیرا هرمس، سومین مدل هرمس در کلکسیون مانی خوش‌بین محسوب می‌شود. بدنهٔ این اسپیدتیل با رنگ آبی تیره‌ای رنگ‌آمیزی شده که زیر نور آفتاب برق می‌زند. تریم نقره‌ای خاص روی درهای خودرو با این رنگ آبی تضاد جالبی را ایجاد کرده درحالی‌که تریم‌های فیبر کربنی براق نیز در جای‌جای این اسپیدتیل به چشم می‌خورد.

McLaren-Speedtail-4.jpg

McLaren-Speedtail-3.jpg
ویژگی‌های منحصربه‌فرد این ماشین به داخل آن‌هم کشیده شده و هرمس صندلی‌ها، رو دری‌ها و رو سقفی را با بهترین چرم قهوه‌ای و سفید خود آراسته است. علاوه بر این، هرمس یک چمدان سفارشی که با همان چرم تودوزی خودرو ساخته شده را هم برای خوش‌بین تدارک دیده است. مشخص نیست که هزینهٔ این همکاری میان مک‌لارن و هرمس چقدر بوده است اما بدیهی است که مبلغ زیادی را به قیمت ۲.۲۵ میلیون دلاری اسپیدتیل اضافه کرده است.

McLaren-Speedtail-6.jpg

McLaren-Speedtail-7.jpg

اسپیدتیل از همان پیشرانهٔ ۴ لیتری V8 توئین توربوی آشنای مک‌لارن استفاده می‌کند که البته در کنار آن یک موتور الکتریکی هم قرار گرفته و مجموع خروجی را به ۱۰۵۰ اسب بخار قدرت و ۱۱۵۰ نیوتن متر گشتاور رسانده تا اسپیدتیل به قوی‌ترین محصول تاریخ مک‌لارن تبدیل شود. به لطف این نیرو، هایپر GT مک‌لارن پرفورمنس فوق‌العاده‌ای را ارائه می‌کند به‌گونه‌ای که در کمتر از ۱۳ ثانیه از صفر به سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و توانایی دستیابی به حداکثر سرعت ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت را دارد.

منبع پدال


نظرات