1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروهای آتی بازار
 4. تارا؛ خودرو تشریفات نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری

تارا؛ خودرو تشریفات نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری

30 اردیبهشت 1400
 • 2

پارک شدن 10 دستگاه خودرو تارا صفر کیلومتر با پلاک «تشریفات» در پارکینگ اداره کل روابط عمومی سازمان صدا و سیما خبر از انتخاب این خودرو به عنوان خودروی تشریفات کاندیداهای ریاست جمهوری 1400 می دهد.

گفته می‌شود قرار است این ۱۰ دستگاه خودرو مشکی‌رنگ با پلاک تشریفات مسئولیت رساندن نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری را به محل برگزاری مناظره‌های تلویزیونی بر عهده داشته باشند.

تارا نام خودروی جدید شرکت ایران خودرو می‌باشد که به تازگی به بازار ارائه شده است.

1.jpg

اوایل تابستان سال 99 گروه صنعتی ایران خودرو مراسمی را برای رونمایی از محصول جدید خود که با کد k132 ثبت شده بود برگزار کرد.

خودروی تارا اصطلاحا نسخه‌ی ایرانیزه شده‌ی پژو 301 است که بر اساس اطلاعات اعلام شده در سایت رسمی گروه صنعتی ایران خودرو، خودرو تارا در ابتدا با پیشرانه EC5 تنفس طبیعی و با دو گیربکس دستی و اتوماتیک به مشتریان عرضه خواهد شد.

4.jpgنظرات

 • ناصر ناصر (31 اردیبهشت 1400 ساعت 19:33)

  سلام دوستان
  می دانید معنی این ۱۰ دستگاه اینکه ، همه نامزدها گرامی که حواستون به ما باشه اگه می خواهید رای بیاورید. یکی گیست بپرسه .... این لگن تارا رو کی به ملت بدبخت تحویل می دهید با قیمت چه ماشینی؟؟؟ پول سوناتا ۲۰۲۱ بدیم تارا بخریم،.

  امیر امیر (1 خرداد 1400 ساعت 03:29)

  سلام و احترام
  ببینید؛ نقد خوبه ولی منصفانه؛ قیمت سوناتا صفر مدل ۲۰۲۱ در بازار آمریکا و در قیمت پایه ۲۳.۷۰۰ دلار معادل با ۵۴۰ میلیون تومان ( به نرخ قیمت روز دلار در زمان درج آگهی - هر دلار ۲۳۰۰۰ تومان - از پایگاه tjgu.org ) است که این قیمت معادل دو برابر قیمت احتمالی تارا دنده دستی است
  از طرف دیگر ؛ به نظرم؛ با توجه به اینکه این خودرو هنوز به صورت رسمی به بازار عرضه نشده و نمونه های پلاک شده در مرحله تست پیمایش هستند؛ احتمالا این کار به منظور حمایت از صنعت داخلی صورت گرفته ؛ اگر توجه کرده باشید ؛ کشور های دیگر هم در مناسبت های مشابه از برند های ملی شوند استفاده می کنند. ( مثلاً کشور شوید از ولوو یا فرانسه از DS یا ... )
  از طرف دیگر؛ به نظرم؛ خودروی سوناتا ۲۰۲۱ در مدل پایه ( اکونومیک ) به لحاظ فنی تفاوت چندانی با تارا نداشته و در نهایت؛ قیمت ۲۳.۷۰۰ دلار صرفا بهای خودرو است و شامل هزینه های حمل و نقل تا بازار مصرف و سایر پرداخت های دیگر نیست.
  سایر جنبه های دیگر هم به نظرم دخیل هستند