1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. انتشار لیست جدید کیفیت خودروهای داخلی با تنها یک خودروی ۵ ستاره

انتشار لیست جدید کیفیت خودروهای داخلی با تنها یک خودروی ۵ ستاره

9 تیر 1400
 • 4

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران گزارش ارزشیابی کیفی خودرو اردیبهشت 1400 را منتشر کرد.

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران به عنوان نهاد بازرسی مورد تایید وزارت صنعت، معدن و تجارت، بخش عمده مسئولیت ارزشیابی کیفی خودروها  در کشور را برعهده دارد. این شرکت نتایج این ارزشیابی را ضمن مقایسه با اهداف کیفی تعیین شده برای هرخودرو، براساس جدول سطوح کیفیت و حدود مجاز مصوب نیز مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهد. گزارشی که از این بررسی‌ حاصل می‌شود را هرماه به وزارت صمت ارائه می‌کند.

فرآیند ارزشیابی کیفی خودروها به منظور آگاهی از تمام ایرادات موجود در خودرو به وسیله هدایت آدیت به کشف عیوب عملکردی و تاثیر حداکثری ایرادات ایمنی طراحی شده است. گفتنی است در ارزشیابی کیفی، خودرو از نظر عیوب ظاهری و عملکردی مورد بازرسی قرار می‌گیرد. شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران مطابق دستورالعمل‌های موجود، خودروهای داخلی را در پنج دسته قیمتی، مورد بررسی قرار داده و بسته به سطح کیفی و البته میزان رضایت مشتریان، بین ۱ تا ۵ ستاره کیفی را به آنها اختصاص می‌دهد. هدف اصلی از این گزارش، ارتقا کیفیت خودروها، افزایش رضایت مشتریان و ایجاد رقابت مثبت بین خودروسازها است.

طبق روال چند ماه اخیر تنها خودروی ۵ ستاره بازار کشور دنا پلاس توربو می باشد با گیربکس اتوماتیک ولی با گیربکس دنده ای این خودرو ۴ ستاره کیفی بیشتر ندارد.

در ادامه گزارش ارزشیابی کیفی خودروها در اردیبهشت ۱۴۰۰  مشاهده می‌کنید.

1.jpg

 نظرات

 • علی علی (10 تیر 1400 ساعت 14:22)

  دنا پلاس توربو اتومات ۵ ستاره هست؟!
  شماها اگه یه ماشین در حد تویوتا یاریس تولید می‌کردین یه ۲۰۰ ۳۰۰ تا ستاره بهش می‌دادین!
  همینقدر مضحک...

 • shs shs (9 تیر 1400 ساعت 15:00)

  بهتره بگن با چه معیاری به لگن هاشون ستاره میدن خودشون تولید میکنن و خودشون ستاره میدن

 • Aysan Aysan (9 تیر 1400 ساعت 13:57)

  جالبه که تیگو 7 دارای سه ستاره و تیبا هم سه ستاره؟؟؟؟ تیبا که مسیر مستقیم را صاف نمیره و فرمان را ول کنی معلق میزنه با تیگو 7 هم ستاره هستند.

 • محمد محمد (9 تیر 1400 ساعت 12:12)

  هایما اس 5 چی میشه پس؟