1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. اتحادیه فروشندگان خودرو: افزایش 20 درصدی قیمت خودرو در بازار

اتحادیه فروشندگان خودرو: افزایش 20 درصدی قیمت خودرو در بازار

5 شهریور 1400
 • 5

سعید موتمنی افزود: از اول تیر ماه تا به امروز با افزایش نرخ ارز، قیمت انواع خودرو‌ها هم بالا رفته است.

وی گفت: فروشنده‌ها قیمت‌ها را بسیار بالا اعلام می‌کنند ضمن اینکه خریدار هم به بازار مراجعه نمی‌کند.

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو افزود: قیمت خودرو در بازار از دو هفته گذشته در رکود کامل و خرید و فروش به نقطه صفر رسیده است.

موتنمی گفت: از اول تیرماه تا کنون، از زمانیکه ارز در کانال ۲۴ هزار تومان بود قیمت سمند ۲۰۰ میلیون تومان معامله می‌شود امروز هم که ارز در کانال ۲۷ هزار تومان است سمند ۲۴۰ میلیون تومان معامله می‌شود و یا پژو ۲۰۶ تیپ دو از ۲۱۰ میلیون امروز به ۲۵۵ میلیون تومان رسیده است.

وی با بیان ایتکه علاوه بر افزایش قیمت خودرو‌های داخلی، خودرو‌های خارجی و مونتاژی هم حدود هفت درصد گران شده است افزود: به عنوان مثال خودرو مونتاژی جک اس ۵ که دو ماه قبل ۶۷۰ میلیون تومان بود امروز ۷۵۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده و یا هایما اس ۷ که ۶۹۵ میلیون تومان بود امروز به ۷۷۰ میلیون تومان رسیده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو در خصوص عرضه خودرو‌های شرکت‌های داخلی هم گفت: در دو ماه گذشته محدودیت عرضه خودرو در شرکت‌های خودرو سازی را شاهد بودیم بر این اساس، در حال حاضر زمینه عرضه خودرو دربازار کم است.

موتمنی افزود:​ برای حل مشکل فقط باید به سمت واردات خودرو‌های نو و دسته دوم برویم که اگر این اتفاق بیفتد بازار خودرو به حالت عادی می‌رسد و این محصول از یک کالای سرمایه‌ای بیرون می‌آید.

وی گفت: با صدور مجوز واردات خودرو، انحصار شکسته خواهد شد و مصرف کننده با قیمت پایین تری می‌تواند سوار خودرو شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو افزود: در حال حاضر خودرو در بازار داخل کم است و نیاز بازار تامین نمی‌شود و خودرو‌های داخلی هم از کیفیت بسیار پایینی برخودار هستند و مشتری بعد از خرید خودروی صفر، باید به تعمیرگاه و حل مشکلات خودرو بپردازد.

آقای موتمنی در پایان گفت: هر جا که رقابت هست پیشرفت هم هست. 

منبع


نظرات

 • آرین آرین (7 شهریور 1400 ساعت 11:11)

  دوستان فقط در فکر این هستن که فاصله قیمتی کارخانه و بازار آزاد به جیب خودشون بره‌. وقته عرضه درست باشه همچین اختلافی اثلا وجود نداره.
  اگر عرضه و تقاضا یکسان نباشند هرچقدر قیمت کارخانه بره بابا... قیمت در بازار آزاد هم افزایشی هستش

 • علی علی (6 شهریور 1400 ساعت 00:30)

  واردات آزاد شود قیمت ارز بالا میرود و دوباره خودرو گران می شود! این رو در نظر نگرفتن

 • علی علی (5 شهریور 1400 ساعت 11:48)

  تنها هنر خودروسازی ایران گران کردن ارابه های فشل به اسم خودرو است

 • احمد احمد (5 شهریور 1400 ساعت 09:19)

  چه جالب. ارز بالا می ره خودرو گران می شه. ارز پایین میاد قیمت ثابت می مونه. مجدد که ارز بالا می ره قیمت خودرو هم بالا میره...

 • سینا سینا (5 شهریور 1400 ساعت 09:04)

  واقعا راست میگن! ۲۰۷ صفر خریدم، توی کیلومتر ۷۰ !!!!! سر پلوس ماشین به صدا افتاد و بردم باز کردن!!! هر دو طرف خراب شده!!! همه تعجب کردن که ماشین صفر این وضع رو داره!!!