1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروهای آتی بازار
  4. آپشن های فنی بکار رفته در خودرو آریزو 5 جدید رسما معرفی شد

آپشن های فنی بکار رفته در خودرو آریزو 5 جدید رسما معرفی شد

8 شهریور 1400
  • 0

اندک زمانی از معرفی و عرضه خودرو آریزو 5 جدید در بازار کشور چین می گذرد و شرکت مدیران خودرو در نظر دارد این خودرو  را جایگزین آریزو 5 نسل قبل نماید. آریزو 5 جدید علاوه بر تغییرات عمده در طراحی داخلی خودرو شاهد تغییرات مهمی در زمینه فنی و تکنولوژیک نیز بوده است که در این مقاله معرفی می گردد.

یکی از مهمترین تغییرات صورت گرفته در آریزو 5 جدید استفاده از ترمز دستی برقی و اتوهلد است. استفاده از ترمز دستی برقی و یا EPB علاوه بر حذف سیم کشی های مورد استفاده در سیستم ترمز دستی های قدیمی و تاثیر دمای هوا بر روی عملکرد ترمز دستی، سبب اتصال ترمز دستی برقی مستقیما به ECU می گردد و همواره قدرت ترمزدستی را در حد مطلوب نگه می دارد. همچنین سایر سیستم های کمک ترمزی خودرو مانند HSA و Auto hold نیز فقط بر روی سیستم ترمز پارک برقی قابل نصب هستند. استفاده از ترمز دستی برقی و اتوهلد در خودرو آریزو 5 جدید سبب راحتی و آسایش راننده در مسیرهای پر ترافیک می شود.

همانندنسل قبل، آریزو 5 جدید مجهز به ESP یا سیستم کنترل پایداری است که به عنوان یک سیستم کمکی در مواقعی که کنترل خودرو از دست راننده خارج می شود وارد مدار شده و با اثر گذاری بر روی گاز و ترمز و نیروی موتور به کمک راننده جهت کنترل پایداری خودرو می شتابد. 

استفاده از فرمان برقی یا EPS در نسل جدید خودرو آریزو 5 جدید علاوه بر ایجاد راحتی رانندگی در مسیرهای طولانی و پر ترافیک سبب کاهش مصرف سوخت و کاهش اتلاف قدرت موتور خودرو نیز می گردد. 

با توجه به آپشنهای موجود در آریزو 5 جدید که در بالا به آنان اشاره گردید، این خودرو بیش از پیش برای جوانانی که به دنبال یک خودرو با ظاهری اسپرت و متمایز و همچنین دارای آپشنهای پیشرفته و به روز است مناسب می باشد. نظرات