1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. استفاده نسل جدید موتور بر روی محصولات آتی ایران خودرو

استفاده نسل جدید موتور بر روی محصولات آتی ایران خودرو

26 مهر 1400
 • 4

به گزارش car.ir به نقل از ایران خودرو، مهدی رجبعلی با بیان این‌که بر روی پلتفرم خودروی تارا، از موتورهایی که در حال ارتقا هستند، استفاده خواهد شد، گفت: موتور توربوی EF7 پلاس نیز برای پلتفرم خودروی کراس‌اوور که از محصولات آتی ایران خودرو به شمار می رود، در نظر گرفته شده است. خانواده موتور سه استوانه نیز در حال تطبیق بر روی این پلتفرم است.

وی با اشاره به نقشه راه توسعه موتورهای گروه صنعتی ایران خودرو، سه گام را در راستای تحقق اهداف این نقشه راه برشمرد و عنوان کرد: گام اول، کاهش شمارگان موتورهای قدیمی است که از یک سال و نیم پیش آغاز شده و امسال نیز ادامه دارد. گام دوم، افزایش شمارگان در موتورهای به روزتری است که مصرف سوخت و آلایندگی کمتر و فناوری بالاتری دارند، در کنار آن موتورهای موجود توسعه داده شده و به تبع آن، طرح XU7 پلاس تعریف شد که در مرحله تولید انبوه قرار دارد. در این موتور بهبود مصرف سوخت و ارتقای سطح آلایندگی را شاهد هستیم.

وی با اشاره به تعریف طرح موتور EF7 پلاس توسط ایران خودرو، خاطرنشان کرد: تمامی خانواده این موتور در حال ارتقا بوده و موتور اول و دوم آن تا پایان امسال به بهره‌برداری می رسد. تولید انبوه موتور سوم نیز به سال 1401 موکول می شود.

مدیرعامل شرکت ایپکو، با بیان این‌که طرح TU5 پلاس بهره‌برداری و بر روی خودروهای گروه صنعتی ایران خودرو نصب شده است، این اقدام را در راستای گام‌های میان مدت ایران خودرو در حوزه ارتقای موتور دانست.

وی با بیان این‌که گام سوم و بلند مدت ایران خودرو در حوزه موتور، جایگزینی نسل جدید خانواده موتور ایران خودرو است که سمبل اصلی آن موتور سه استوانه است، اظهار کرد: در این گام، ارتقای اصلی اتفاق خواهد افتاد و از نسل حاضر موتورها عبور کرده و به نسل های جدیدی می رسیم که در حال توسعه بوده و جایگزین موتورهای حاضر خواهد شد.نظرات

 • محمد محمد (29 مهر 1400 ساعت 23:12)

  اتاق پژو 2008 را برداشته بنام خودش زده

 • نسل جدید لگن نسل جدید لگن (29 مهر 1400 ساعت 18:27)

  نسل جدید لگن

 • بیژن بیژن (29 مهر 1400 ساعت 04:57)

  با سلام مادامی که بنزین بشه لیتری 14000 هزار تومان نبود تکنولوژی هیبریدی چه توفیقی داره از این جیب به اون جیب کردنه والله مدیونی داره از این طرف بنزین گرون میکنید از طرفی یارانه اضافه کنید پس تکلیف معیشت و کرایه ماشین و اجاره مسکن و و همچنان تورم به دست خودمون زیاد میشه در نتیجه تحریم ربطی به تورم نداره این بی‌کفایتی مسئولین رو میرسونه اگر با چین و آمریکا مقایسه بشیم کلا کم عقلیه در گوشه ای از این تورم شاهد سرقت بنزین شکستن توری باک و همینطور ناهنجاری های در جامعه شاهد خواهیم شد من که تصمیم گرفتم دوچرخه تهیه کنم در آخر اگر نیت کسب در آمد دولت از بنزین هست چشم‌هاش رو باز کنه جلوی قاچاق رو بگیره و بنزین انقدر ارزان بشه تا ملت تند تر هزینه کنند یعنی بیشتر با خودرو جابه جا بشن چون ترافیک بیشتر میشه بنزین بیشتر فروش میره و هر کس قاچاق بنزین انجام داد جرمش اعدام باشه والسلام

 • امیر رجبی امیر رجبی (28 مهر 1400 ساعت 23:42)

  انشاالله صنعت!خودروی ایران زمین بخوره چون خائن به ملت هستند