1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروهای آتی بازار
  4. عرضه محصول پروژه K125 ایران خودرو در بهمن امسال به بازار

عرضه محصول پروژه K125 ایران خودرو در بهمن امسال به بازار

3 آبان 1400
  • 2

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان این‌که بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری، در نقشه راه ترسیم شده، به سمت داخلی‌سازی پلتفرم خودرو حرکت کرده‌ایم، گفت: محصول پروژه K125 در بهمن ماه 1401 روانه بازار داخلی و صادراتی خواهد شد.

به گزارش car.ir به نقل از ایران خودرو، فرشاد مقیمی با اعلام این خبر اظهار داشت: هم‌زمان پلتفرم برقی محصول پروژه K125 نیز در دست طراحی و نمونه سازی است.

به گفته مدیرعامل ایران خودرو، گیربکس محصول پروژه K125 در مرحله نخست AT خواهد بود و در آینده به گیربکس DCT و موتور سه استوانه ارتقاء خواهد یافت.

وی با بیان این‌ که نگاه ایران خودرو در راستای منویات مقام معظم رهبری، به توانمندی های داخل کشور و تولید ملی است، گفت: بر همین اساس ظرفیت تولید 80 درصد از محصولات ایران‌ خودرو،‌ طی سه سال آینده به برند داخلی اختصاص خواهد یافت.
 

خیز تارا اتوماتیک برای 5 ستاره کیفی

مقیمی مدیر عامل ایران خودرو که در مراسم آغاز تولید خودروی تارا اتوماتیک و پروژه توسعه محصول K125 سخن می گفت، با بیان این‌که خودروی تارا با گیربکس دستی در کوتاه‌ترین زمان ممکن چهار ستاره کیفی را دریافت کرده و تا پایان سال نسخه اتوماتیک این محصول، پنج ستاره کیفی را دریافت خواهد کرد، عنوان کرد: عدم تولید خودرو با سه ستاره کیفی یکی از اهدافی است که دنبال می‌کنیم.

وی با بیان این‌که توانستیم در سال گذشته 35 درصد رشد تولید را رقم بزنیم، اظهار کرد: نهضت داخلی سازی را به عنوان یکی از سرفصل های اصلی برنامه های ایران خودرو دنبال کردیم و توانستیم از سال 98 تا به امروز حدود 258 میلیون یورو کاهش ارزبری را رقم بزنیم. این دستاورد حاصل همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان، شرکت های قطعه سازی و صنایع دفاعی و هوافضا بوده است.

مدیرعامل ایران خودرو با بیان این‌که قریب به سه هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در خودروی تارا انجام شده، گفت: بخشی از این سرمایه گذاری را قطعه سازان و بخشی از را خودروسازان انجام دادند. اکسل این خودرو در هفته گذشته به تولید انبوه رسید که تکنولوژی ساخت آن برای نخستین بار وارد کشور شده است. این اکسل نسبت به اکسل خودروی پژو 405، بیست کیلوگرم کاهش وزن دارد.

وی با بیان این‌که برنامه آینده ایران خودرو تولید سالی یک محصول جدید است، گفت: به گونه ای برنامه ریزی کرده ایم تا هم‌زمان با اتمام یک محصول، پروژه تولید محصول جدید آغاز شود. همزمانی این پروژه ها می تواند اهداف کشور را در تولید خودرو به سرانجام برساند.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو تاکید کرد: پلتفرم مشترک می تواند در کاهش بهای تمام شده، دستیابی به مقیاس اقتصادی و قابلیت صادرات به خارج از کشور موثر باشد.

فرشاد مقیمی با بیان این‌که هم‌زمان با تولید خودروی تارا و K125 ، چند محصول دیگر ارتقا یافته است، گفت: محصولات موجود را با استانداردهای روز و نیازمندی های جامعه به روز کرده ایم. محصولاتی مانند رانا‌پلاس، سورن پلاس، سمند سال، پژو 207 با سقف پانوراما از جمله این محصولات است.


رانا پلاس نیمه اتوماتیک می آید

وی ادامه داد: هم چنین در اواخر امسال، رانا پلاس مجهز به گیربکس شش سرعته دستی و نیمه اتوماتیک را به بازار عرضه خواهیم کرد. دنا پلاس شش سرعته دستی نیز در حال سپری کردن مرحله تولید آزمایشی است و در آینده نزدیک به بازار عرضه خواهد شد. تولید وانت آریسان‌ دو با بهبودهای جدید نیز از حدود یک ماه دیگر آغاز خواهد شد. همچنین پروژه های مربوط به محصولات جایگزین خودروهای 206 ، 207 ، سورن پلاس و دنا نیز بزودی شروع خواهد شد، تولید خودروی برقی نیز در دستور کار قرار دارد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، با اشاره به اقدامات ایران خودرو دیزل، گفت: امسال توانستیم خودروی تاکتیکی شش در شش سه محور را تولید کنیم و 24 دستگاه از آن را تحویل دهیم. نمونه اتوبوس برقی در یک ماه آینده در ایران خودرو دیزل رونمایی خواهد شد، این خودرو با شاسی داخلی و تغییراتی جزئی داخلی سازی می شود. همچنین موتور 457 با استاندارد یورو 5 را به زودی عرضه خواهیم کرد. نمونه موتورهای 355 و 364 با استاندارد یورو 5 نیز آماده شده است.نظرات

  • ناشناس ناشناس (5 آبان 1400 ساعت 08:03)

    کاش پرسنل های خودرو ساز یه کمی وجدان در وجودشان باشد .فقط به فکر جیب مردم نباشن .با خودرو های بی کیفیت

  • امیر امیر (3 آبان 1400 ساعت 17:27)

    همش دروغ میگن تو هر کنفرانسی میگن کیفیت محصولات.میزان تولید.محصول جدید و. . .تولید میکنیم در حالی که همون ماشینهای پنجاه سال پیش رو خط تولیدشونه