1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. نگاهی به آخرین اطلاعات جالب منتشر شده از هامر الکتریکی + عکس

نگاهی به آخرین اطلاعات جالب منتشر شده از هامر الکتریکی + عکس

21 دی 1400
  • 0

داستان‌ها و روایات جالب زیادی را می‌توان از فرایند توسعه خودروها شنید. برخی از آن‌ها هرگز عمومی نمی‌شوند درحالی‌که برخی کارکنان شرکت‌ها به جزئیات جذابی از خودروهای تولیدی اشاره می‌کنند. داستان امروز ما به جی‌ام سی هامر الکتریکی می‌پردازد! مجله درایو اخیراً با این شاسی‌بلند الکتریکی و مهندس ارشد هامر الکتریکی یعنی آل اوپنهایزر همراه شده است. او گفته شاسی‌بلند ۴۱۰۳ کیلوگرمی جی‌ام سی در فاز توسعه خود حرکتی سورپرایز کننده انجام داده و آن‌هم بلند شدن چرخ های جلو بوده است. اوپنهایزر و تیمش به خاطر این حرکت مجبور شده‌اند قدرت تولیدی را محدود کنند تا خودرو وضعیت معقولی داشته باشد.

Hummer-EV-3-767x431.webp
او گفته است:

    در روزهای ابتدایی که می‌خواستیم گشتاور جلو و عقب را متوازن کنیم من شاهد بلند شدن بخش جلوی خودرو بودم. ما مجبور شدیم گشتاور بخش جلویی هامر را محدود کنیم

اگرچه ایده بلند شدن چرخ های جلو هیجان‌انگیز است اما از نظر ایمنی یک نگرانی بوده مخصوصاً اگر به‌صورت غیرمنتظره رخ دهد. چرخ های جلو اگر از زمین بلند شوند فرمان پذیری خودرو غیرممکن خواهد بود. همچنین ریسک تغییر جهت ناگهانی خودرو و وقوع تصادف هم وجود خواهد داشت.

Hummer-EV-4-767x432.webp
در نظر داشته باشید که اوپنهایزر می‌گوید هامر الکتریکی تولیدی می‌تواند با تنظیمات متفاوت همین کار را انجام دهد. البته هر چیزی که پس از آن رخ دهد خارج از دستان سازنده خواهد بود. از سوی دیگر به نظر می‌رسد برخی تست کنندگان این خودرو از میزان قدرتی که هامر الکتریکی در حالت WTF ارائه می‌کند غافلگیر شده‌اند. جی‌ام سی می‌گوید شاسی‌بلند الکتریکی‌اش در این حالت شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت ۳ ثانیه‌ای خواهد داشت.

برای یادآوری باید گفت جی‌ام سی هامر الکتریکی ۲۰۲۲ با سه گزینه قوای محرکه و چهار تریم در دسترس خواهد بود که شامل ادیشن ۱، EV3X، EV2X و EV2 است. مدل ادیشن ۱ یک ساعت پس از پیش فروش سولد اوت شد. این مدل قدرت تخمینی ۱۰۰۰ اسب بخاری و گشتاور حدود ۱۶۲۷ نیوتون متری خواهد داشت. قدرت مدل EV3X به حدود ۸۰۰ اسب بخار رسیده و دو تریم دیگر هم خروجی ۶۲۵ اسبی دارند.

منبع پدال


نظرات