1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. تویوتا اف جی کروزر دوباره باز می گردد! + عکس

تویوتا اف جی کروزر دوباره باز می گردد! + عکس

11 بهمن 1400
  • 0

تویوتا به تازگی ویدیویی منتشر کرده که نشان می دهد آفرودر خاص این شرکت در آستانه بازگشت به بازار است، اف‌جی کروزر که یکی از خودروهای شاسی بلند خاص تویوتا است در سال 2007 معرفی شد و تولید آن تا سال 2017 ادامه داشت، اما که طی سال های اخیر و حتی پس از توقف عرضه نیز محبوبیت خود را حفظ کرد. با وجود طراحی تقریبا کلاسیک اف‌جی کروزر، این خودرو همچنان محبوبیت خود را حفظ کرده و در برخی کشور ها می توان با کمی جست و جو نمیونه های صفر کیلومتر آن را خریداری کرد، اکنون نیز تویویتا با انتشار ویدیویی از خط تولید این خودرو، نوید آغاز تولید مجدد آن را داده است، بنا بر اعلام تویوتا، تولید این خودرو از یکم فوریه آغاز می شود و بازارهای خاورمیانه و آفریقای جنوبی از مقاصد این خودرو هستند، تویوتا قیمت پایه FJ Cruiser  در بازار خاورمیانه را 41 هزار دلار اعلام کرده است، رقمی معادل 1 میلیارد و 150 میلیون تومان!

نمای داخل fj cruiser.webp

جالب است بدانید در بازار ایران نمونه های کارکرده این خودرو با بیش از 8 سال سن، به مبلغی بسیار بالاتر خرید و فروش می شوند!

ویدیویی که به تازگی از خط تولید اف‌جی‌ کروزر منتشر شده ممکن است کمی قدیمی باشد، اما بنابر بیانیه مطبوعاتی اخیر تویوتا، مدل اف‌جی کروزر همچنان تولید می شود.

اگرچه همه‌گیری بیماری کووید-19 و کمبود نیمه‌رساناها بروز وقفه هایی در تولید و نیاز به تنظیم شرایط تولید را به همراه داشته است، اما خودرو شاسی بلند اف‌جی کروزر همچنان در خط تولید تویوتا قرار دارد.

نمای عقب اف جی کروزر.webp

اف‌جی کروزر در سال 2006 معرفی شد و ساخت آن توسط هینو موتورز، یکی از زیرمجموعه های تویوتا، در کارخانه هامورا در ژاپن صورت گرفته و از آنجا به دیگر کشورهای جهان صادر می شد. پس از مدتی وقفه در تولید، مونتاژ اف‌جی کروزر قرار است از یکم فوریه 2022 دوباره آغاز شود، مگر این که به تغییرات بیشتر در برنامه تولید نیاز باشد.

با اندکی جستجو در وب سایت های تویوتا به نظر می رسد که بازار خاورمیانه یکی از مقاصد خودرو شاسی بلند اف‌جی کروزر با برچسب قیمت پایه 41 هزار دلار است. همچنین، این مدل با قیمت پایه 48 هزار دلار در آفریقای جنوبی و با قیمت پایه 41500 دلار در فیلیپین عرضه خواهد شد. اینها سه نمونه هستند و ممکن است تویوتا اف‌جی کروزر در بازارهای دیگری نیز برای فروش عرضه شود.

 

 

در شرایطی که تولید تویوتا اف‌جی کروزر برای مدتی دیگر ادامه خواهد داشت، تویوتا چندی پیش نگاهی اجمالی به جانشین معنوی آن مجهز به پیشرانه الکتریکی ارائه کرد. در نقشه راه محصولات الکتریکی تویوتا که در ماه دسامبر ارائه شد، در میان چند مدل جدیدی که تصاویر آنها منتشر شد، یک خودرو شاسی بلند آبی رنگ نسبتا کوچک به نام کامپکت کروزر ئی‌وی نیز دیده شد که از یک طراحی ظاهری جعبه ای و تا حدی شبیه به مدل بنزینی اف‌جی کروزر برخوردار بود.

این که کامپکت کروزر ئی‌وی چه زمانی از خط تولید تویوتا خارج خواهد شد، مشخص نیست، اما انتظار نمی رود این امر طی چند سال آینده رخ دهدنظرات