1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. این دو خودرو از قرعه کشی خارج شدند

این دو خودرو از قرعه کشی خارج شدند

30 مرداد 1401
  • 1

وزیر صمت توضیحاتی را در خصوص عرضه خودرو در بورس ارائه داد و با اشاره به سه ساز و کار موجود برای معاملات خودرو گفت: یکسری از خودروها مانند «شاهین و کوئیک آر» که تولیدشان بالا رفته و عرضه و تقاضا باهم به توازن رسیده است، از قرعه‌کشی خارج شده‌اند.

سیدرضا فاطمی امین درباره باز شدن معاملات خودرو در بورس و این‌که آیا این نحوه ارائه روی کیفیت خودروها که سال‌هاست محل گلایه خریداران است تاثیر می‌گذارد یا خیر، گفت: در واقع بورس برای ساز و کار قیمت است و در خصوص کیفیت نیست.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: بورس خودرو یک سازوکار شفاف برای معاملات است. این‌که خودرو به بورس می‌آید به لحاظ قیمت، و تسهیل خرید و فروش باید آن را درنظر گرفت و ربطی به کیفیت ندارد.

وی درباره این‌که آیا عرضه خودرو در بورس روی خرید و فروش از طریق قرعه‌کشی‌ها تاثیرگذار خواهد بود، بیان کرد: سه سازوکار برای عرضه خودرو داریم، یک سری از خودروها در قرعه‌کشی هستند، یکسری از خودروها  مانند «شاهین و کوئیک آر» که تولیدشان بالا رفته و عرضه و تقاضا باهم به توازن رسیده است، از قرعه‌کشی خارج شده‌اند.

فاطمی امین ادامه داد: یک سازوکار هم بورس کالا است که آنجا قیمت پایه دارد و رقابت می‌خورد و کاملا شفاف می‌شود که قیمت واقعی چند است، این سه سازوکار هر کدام مسیر خودشان را دارند.

 نظرات

  • milad milad (30 مرداد 1401 ساعت 20:50)

    وقتی قیمت رو رسوندن به نزدیک قیمت ازاد دیگه الان بهونه هم نمیارن تحریم هستیم خیلی راحت میگن تولیدو بالا بردیم.زمانهای قبل برایاینکه قیمتها به کام شون بشه ، شده بود یه دستگیره رو نبندن اینکارو میکردن میگفتن تحریمیم ماشین کف کارخونه مونده .اینا که به قول خودشون خودرو سازن.شرکتهای لبنیاتی هر 10روز قیمت لبنیات رو میبردن بالا میگفتن تحریمیم نمیدونم گاوش تحریم بود یا شیر یا کاه و یونجه.فیلمن بخدا