1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. پورشه در بورس آلمان عرضه می شود

پورشه در بورس آلمان عرضه می شود

24 شهریور 1401
  • 0

پورشه تا اوایل اکتبر در بورس آلمان عرضه خواهد شد.

این شرکت ادعا می کند که پورشه با ارائه سهام «استقلال کارآفرینی بیشتری» خواهد داشت. این خودروساز آلمانی یک عرضه اولیه عمومی برای عرضه 25 درصد از سهام ممتاز این شرکت در بورس فرانکفورت را اعلام کرد. طبق برنامه پورشه، عرضه اولیه اولیه سهام (IPO) باید در پایان سپتامبر یا اوایل اکتبر اتفاق بیفتد.

طبق این اعلامیه، پورشه معتقد است که IPO به خودروساز «استقلال کارآفرینی فزاینده‌ای» می‌دهد. این شرکت به همکاری با گروه فولکس واگن ادامه می دهد اما قرارداد انتقال سود و زیان خود را با شرکت مادر فسخ می کند.

الیور بلوم، رئیس هیئت مدیره پورشه در بیانیه عرضه اولیه سهام پورشه گفت:« این لحظه ای تاریخی برای پورشه است. ما معتقدیم که عرضه اولیه سهام با افزایش استقلال به عنوان یکی از موفق ترین تولیدکنندگان خودروهای اسپرت جهان، فصل جدیدی را برای ما باز خواهد کرد.»
سهام موجود، سهام ممتاز بدون حق رای خواهد بود. این بدان معناست که سهامداران قادر به انجام کارهایی مانند انتخاب هیئت مدیره نخواهند بود. 

پورشه قصد دارد بر اساس سود تلفیقی پس از کسر مالیات، نسبت به پرداخت سود 50 درصدی داشته باشد. این رقم از سود سهام پرداخت شده به سهامداران در رابطه با درآمد خالص یک شرکت حاصل می شود.
از نظر مالی، پورشه بازدهی فروش را بین 17 تا 18 درصد برای کل سال 2022 تخمین می زند. هدف بلندمدت این است که این رقم بیش از 20 درصد رشد کند. 

هدف پورشه این است که بیش از 80 درصد از تحویل خودروهایش در سال 2030 خودروهای برقی باشد. مدل های در راه شامل Macan EV، یک SUV هفت سرنشین و نسل دوم تایکان هستند. طبق شایعات اخیر، این شرکت در حال توسعه یک پانامرا الکتریکی است که حتی بزرگتر از تایکان است. ظاهراً این مدل هنوز در مراحل اولیه توسعه قرار دارد و ممکن است تا اواخر دهه وارد بازار نشود.

 

منبع porsche


نظرات