1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اطلاعیه ثبت نام و فروش خودرو
 4. فروش ایران خودرو
 5. خطیبی خبر داد؛ احتمال اجرای بزرگترین پیش فروش ایران خودرو در تاریخ

خطیبی خبر داد؛ احتمال اجرای بزرگترین پیش فروش ایران خودرو در تاریخ

14 دی 1401
 • 5

مهدی خطیبی، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در گفتگویی خبر از احتمال اجرای بزرگترین پیش فروش تاریخ محصولات ایران خودرو در چند روز آینده داد و گفت در حال گرفتن مجوز های این کار از وزارت صمت هستیم.

مهدی خطیبی، با اعلام این خبر اظهار داشت: بزرگترین پیش فروش محصولات ایران خودرو، طرحی کاملا جدید است به این صورت که بخشی از قیمت خودرو به صورت پیش فروش دریافت می‌شود و موقع تحویل مبلغ باقی مانده لیزینگ خواهد شد و این طرح برای مشتریان واقعی است که می‌تواند آرامش خوبی به بازار دهد.

وی درباره برخی گلایه‌های مردم از تاخیر در تحویل خودرو‌های پیش فروش شده و فروش فوری، گفت: ما معوقات (یعنی موعد تحویل خودرو رسیده و ما تحویل ندادیم) آن چنانی نداریم فقط برای خودرو تارا که سه ماه پیش مشکلی در حوزه تامین فرمان برقی ایجاد شده بود، مقداری معوق شد که مجموع تارا دستی و اتومات معوق دو هزار و ۷۰۰ دستگاه است، بنابراین خیال مردم راحت باشد خودرو‌ها به موقع تحویل داده می‌شود، ممکن است یک هفته تا ۱۵ روز زمان تحویل تغییر کند، اما به موقع تحویل می‌شود.

خطیبی در خصوص اینکه آیا زیان انباشته ایران خودرو با عرضه خودرو در بورس کاهش یافته است، تصریح کرد: قطعا هر سیاستی که منجر به این شود که ما از فروش زیر قیمت تمام شده نجات پیدا کنیم به موضوع زیان انباشته ما کمک می‌کند که بورس یکی از این راه‌هاست از ابتدای عرضه خودرو در بورس یعنی آذر ماه تا یکشنبه هفته جاری، حدود ۱۸ هزار دستگاه عرضه شده و ماکماکان عرضه‌ها و فروش‌ها در طرح‌های جوانی جمعیت و خودرو‌های فرسوده را داریم.
 
وی در پاسخ به این پرسش که قرعه‌کشی ایران خودرو به جز طرح جوانی جمعیت و خودرو‌های فرسوده همچنان وجود دارد، افزود: بله؛ سورن، پژو ۲۰۶ و پژو پارس انجام شده است و انجام می‌شود.
 
مدیرعامل ایران خودرو همچنین درباره افزایش تولید ایران خودرو، خاطرنشان کرد: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته و ابلاغ ریاست جمهوری در اسفندماه سال گذشته قرار بر این بود که تولید امسال خودروسازان از جمله ایران خودرو ۵۰ درصد در مقایسه با سال قبل افزایش داشته باشد؛ امروز رقم تولید ما بیش از ۴۸۱ هزار دستگاه است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۵۱ هزار دستگاه بیشتر تولید شده و حدود ۴۸ درصد افزایش تولید داشتیم بنابراین در شاخص‌های تولید، صدور فاکتور یا فروش و تحویل، این نسبت رعایت شده و در وضعیت بسیار مناسبی نسبت به سال قبل قرار داریم.نظرات

 • نیما نیما (18 دی 1401 ساعت 23:49)

  اصرار دارن پول ها را از مردم زودتر بگیرند پیش پیش...اما حتی معلوم نیست که چند ماه دیگه این ایران همان ایران باشد یا یه ایرانه بهتر بدون همه این ایرانی نماها...!

 • کاربر سایت کاربر سایت (17 دی 1401 ساعت 17:00)

  پیش فروش به قیمت درب کارخانه و بدون مازاد موقع تحویل باشه خوبه وگرنه غیر از این نفعی برای مردم عادی نداره، ماههاست دنبال ماشینم ولی دریغ...

 • . امیر . امیر (15 دی 1401 ساعت 18:22)

  این برنامه ای که شما برای فروش خودرو دارید جز دود به چشم مصرف کننده واقعی و پول به جیب دلالان چیز دیگه ای نیست مثل عرضه در بورس که به نفع خودرو ساز و دلال است .چه نفعی به مصرف کننده حقیقی می رسه؟؟؟!!!

 • جوان ایرانی جوان ایرانی (15 دی 1401 ساعت 14:27)

  مدیر عامل محترم ایرانخودرو
  حداقل حق برای هر ایرانی این هست که یک خودرو مناسب داشته باشد
  شما خودرو رو در بورس میفروشی که حالت مزایده داره
  بالاترین پیشنهاد ها ثبت میشه
  همین خودش باعث تحریک بازار میسه
  ایا اگر رکود باشه بازار
  اونوقت هم توی بورس میفروشید یا الان که همه مردم رو تشنه نگه داشتید میارید توی بورس
  اینها جز خیانت به ملت نیست
  زیان انباشته ایدانخودرو نباید از جیب مردم دربیاد
  متخصص....
  باید با افزایش کیفیت و متناسب بان افزایش تیراژ تولید و صادرات محصولت دربیاد
  نه با گرون فروشی قانونی .....
  متـــــــخــــــصـــــــص....

  بی نام بی نام (16 دی 1401 ساعت 10:31)

  جوان حق گفت...
  خائن!!!