1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروهای آتی بازار
  4. عرضه شاین مکس هیبریدی در پاییز امسال

عرضه شاین مکس هیبریدی در پاییز امسال

31 تیر 1402
  • 0

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو اعلام کرد که محصول شاین مکس دانگ فنگ در فصل پاییز سال جاری عرضه خواهد شد.

در آیین رونمایی و معرفی خودروی "شاین مکس" دانگ فنگ، علیمردان عظیمی به مناسبت فرا رسیدن ایام محرم و شهادت سرور و سالار شهیدان (ع) تسلیت عرض کرد. وی بیان کرد که واردات این خودرو به منظور تنظیم بازار به انجام رسیده است و در این راستا با خودروسازی "دانگ فنگ"، یکی از شرکای تجاری گروه صنعتی ایران خودرو، همکاری کرده‌ایم تا دو نسخه هیبرید و بنزینی خودروی "شاین مکس" را وارد کنیم.

به گفته وی، با توجه به نیازمندی های جامعه در زمینه خودروهای هیبرید و برقی، محصول امروز را انتخاب کردیم که دارای مصرف سوخت 6.2 لیتر در 100 کیلومتر در نسخه بنزینی و مصرف سوخت با 4.3 لیتر در 100 کیلومتر در نسخه هیبرید است؛ از نسخه هیبرید این محصول می توان در زمینه حمل و نقل عمومی استفاده کرد که می تواند کمک خوبی در حوزه کاهش آلودگی هوا و مصرف سوخت به ویژه از منظر هزینه و قیمت باشد.
عظیمی با بیان این که واردات و عرضه این خودرو در پاییز سال جاری صورت خواهد گرفت، اظهار کرد: این خودرو در نسخه‌های هیبریدی و بنزینی عرضه خواهد شد و در مرحله دوم نیز به دنبال انجام مذاکراتی برای تولید خودروی برقی در داخل کشور هستیم.
وی هم چنین با اشاره به تولید خودروهای برقی، خاطرنشان کرد: ایران خودرو اولین شرکت در کشور است که ساختار تولید خودروی برقی را داراست؛ نمونه خودروی برقی تولیدی گروه صنعتی ایران خودرو در اختیار وزیر صمت قرار گرفته و ایشان این محصول را تایید کردند‌. به دنبال این هستیم بر اساس برنامه ای با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت صمت، یکی از سایت‌های تولیدی ایران خودرو را به تولید خودروهای برقی و هیبرید اختصاص دهیم.
عظیمی تاکید کرد: قطع به یقین تکنولوژی و امکانات تولید خودروی برقی در ایران خودرو وجود دارد و به دلیل بالاتر بودن هزینه تولید خودروی برقی، برای تولید نیازمند حمایت هستیم و وزارت صمت و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قول هایی برای مساعدت‌ در این خصوص داده اند.
وی گفت: با توجه به وضعیت آلودگی هوا و افزایش مصرف بنزین در کشور، باید به فکر سلامت مردم باشیم، ما در مقابل همه افراد جامعه مسوول هستیم و سلامت آنها برای ما اهمیت ویژه ای دارد، به همین دلیل نیز در کنار تولید خودروهای بنزینی، سرمایه گذاری کرده و به دنبال تولید خودروهای برقی و هیبرید نیز هستیم.
عظیمی تصریح کرد: با تاکید وزیر محترم صمت بر تولید خودروی برقی و هیبرید، تمام تلاش خود را خواهیم کرد و مطمئن هستم ایران خودرو اولین خودروسازی خواهد بود که در زمینه تولید خودروهای برقی و هیبرید به نتیجه می رسد. هیچ نگرانی از بابت توانمندی ایران خودرو نداشته و یقین دارم، کارکنان تلاش گر و مدیران این شرکت به قدری توانا هستند که در اولین فرصت این رخ داد بزرگ صنعتی را رقم زده و در این مجموعه، بهترین خودروها را تولید و در اختیار مردم و حمل و نقل عمومی قرار می دهیم.

منبع ایکوپرس


نظرات