1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروهای آتی بازار
 4. محصول جدید دیگری از ایران خودرو : رانا با سقف شیشه‌ای و گیربکس 6 سرعته دستی

محصول جدید دیگری از ایران خودرو : رانا با سقف شیشه‌ای و گیربکس 6 سرعته دستی

2 دی 1399
 • 4

 

فرشاد مقیمی مدیر عامل ایران خودرو گفت: در بحث ارتقا محصولات جدید، ۲ مسیر را پیش گرفته ایم، یک مسیر بحث طراحی و تولید محصول جدید بود و مسیر دیگر هم ارتقا محصولات فعلی بوده است.

بعد از معرفی پژو ۲۰۷ با سقف شیشه و همچنین جدیدا با سقف دو رنگ ، اینبار قرعه به نام رانا افتاد که بعد از رونمایی ار رانا پلاس ، هم اکنون محصول جدید دیگری معرفی شد : رانا با سقف شیشه ای !

وی گفت: در ارتقا محصولات فعلی توانستیم قدم‌های خوبی برداریم به عنوان مثال خودروی رانا ارتقا پیدا کرد که موجب رضایت بیشتر مشتریان شده است.

مدیر عامل ایران خودرو گفت: توانستیم خودروی رانا را با سقف شیشه‌ای و گیربکس ۶ سرعته طراحی و تغییراتی هم در سیستم قوای محرکه آن ایجاد کنیم. موتور این خودرو را توانستیم تقویت و موتور TU۵ پلاس را توانستیم روی این خودرو جانمایی کنیم که این کار می تواند قدرت و گشتاور خودرو را بیشتر کند.

4.jpg

این مقام مسئول ادامه داد: مجهز شدن رانا به گیربکس ۶ سرعته باعث افزایش رضایتمندی افراد در زمان رانندگی با این خودرو شده و در کاهش مصرف سوخت هم اثرگذار است. گیربکس ۶ سرعته حدود ۲.۵ درصد مصرف سوخت را کاهش می دهد.

مقیمی تشریح کرد:طراحی و تولید گیربکس ۶ سرعته را از سال گذشته دنبال کردیم، هدف اول این بود که بتوانیم این گیربکس را به صورت دستی تولید کنیم که طراحی آن سال گذشته به پایان رسید و اکنون آماده این هستیم که خط تولید این محصول را ظرف چند روز آینده توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت به بهره برداری برسانیم.  

این مقام مسئول گفت: توانستیم  تغییراتی را هم در دکوراتیو‌های داخلی خودرو سمند ایجاد کنیم.خودروی دناپلاس اتوماتیک به گیربکس اتوماتیک تجهیز شد.

او گفت:موضوع بعدی طراحی گیربکس نیمه اتوماتیک است که یک نمونه آن را در بهمن ماه امسال رونمایی می‌کنیم و از سال ۱۴۰۰ می‌توانیم تولید آن را به انبوه برسانیم. در حال حاضر استفاده از گیربکس ۶ سرعته را روی ۲ خودرو دنا و رانا برنامه ریزی کرده ایم که خودروی دنا در بهمن ماه امسال با گیربکس ۶ سرعته به بازار عرضه خواهد شد.  

 

 نظرات

 • امیر امیر (5 دی 1399 ساعت 10:37)

  با سلام
  به نظرم خودروی رانا تنوع رنگی خوبی داشت ولی الان تنوع رنگ قبلی در طرح های فروش نیست. آبی دیپلمات؛ آبی متالیک؛ سربی تیره؛ قرمز متالیک که اگه دوباره در برنامه ی فروش موجود شوند بهتر است.
  رنگهای دیگه هم مثل قرمز واین یا بژ روشن و سبز زیتونی و گیلاسی هم اضافه بشه بهتره
  در مورد تریم داخلی هم به نظرم با توجه به بهبود قیمت گذاری ؛ استفاده از متریال بهتر جهت ساخت داشبورد و استفاده از آلومینیوم و چرم و کروم به تزیینات داخلی و افزایش ارگونومی صندلی ها باعث افزایش رضایت مشتری می شود
  سپاس

  نام نام (8 دی 1399 ساعت 15:37)

  بهبود قیمت گذاری!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  مردم با اصل موضوع که کیفیت و قیمت هست مشکل دارن، اون وقت شما میگی "بهبود قیمت گذاری"!!! و دارین دربازه رنگ و تریم داخلی حرف میزنید!
  حتما از ذینفع ها هستید

 • حسین حسین (2 دی 1399 ساعت 16:11)

  آریسان با بدنه پلاستیکی کِی میاد بازار؟!!!

 • سعید سعید (2 دی 1399 ساعت 10:49)

  چه اسمی ضایعی رانا با سقف شیشه‌ای ههههههههههههه.