1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. گران شدن جزیی قیمت خودرو در بازار تحت تاثیر مصوبه جدید شورای رقابت

گران شدن جزیی قیمت خودرو در بازار تحت تاثیر مصوبه جدید شورای رقابت

12 دی 1399
  • 2

مشاهدات بازار خودرو نشان می دهد، مصوبه اخیر شورای رقابت با برهم زدن آرامش بازار موجب افزایش 3 تا 10 میلیون تومانی قیمت انواع خودروها شد.

همزمان با رونمایی از نسخه جدید شورای رقابت برای قیمت خودرو امروز بازار خرید و فروش خودرو با افزایش قیمت روبرو شده است. این افزایش قیمت بیشتر از طرف دلالان بازار می باشد و قصد هم فقط از بین بردن ثبات و آرامش در بازار می باشد .

براساس تصمیم شورای رقابت قرار است از اول بهمن ماه متناسب با افزایش تولید؛ قیمت 18 خودرو تغییر پیدا کند و همین موضوع عاملی شده تا بازار به این تصمیم واکنش نشان داده و شاهد افزایش قیمت ها باشد. 

البته فعالان بازار معتقدند افزایش قیمت امروز خودرو متأثر از جو روانی تغییر قیمت 18 خودرو آن هم از اوایل بهمن ماه بوده است و به طور حتم طی چند روز آینده فروکش خواهد کرد. 

یکی از فروشندگان خودرو در همین رابطه گفت: افزایش قیمت خودرو در بازار تاحد زیادی متاثر از نوسانانت نرخ دلار است، درحال حاضر که تاحدودی نرخ دلار ثابت مانده، افزایش قیمت خودرو بی معنی است، البته اعلام خبر شورای رقابت مبنی بر تغییر قیمت تعدادی از خودروها امروز التهابی را در بازار به وجود اورده است اما به نظر ما چون مشتری در بازار وجود ندارد این افزایش قیمت ها طی روزهای آینده روند نزولی را پیدا خواهد کرد. 

وی با انتقاد از اینکه نمی دانیم شورای رقابت براساس کدام استدلال این تصمیم را اعلام کرده است گفت: بازار خودرو در طول هفته های اخیر شاهد ثبات قیمت بود اما این خبر باعث شد تا آرامش از بازار گرفته شده و هر کس بنا بر برداشت خود برای خرید و یا فروش خودرو تصمیم بگیرد.

مشاهدات بازار خودرو نشان می دهد امروز قیمت انواع محصولات داخلی و مونتاژی رشد 5 تا 10 میلیون تومانی را تجربه کرده است، به نحوی که پژو پارس از 192 میلیون تومان به 203 میلیون تومان، پژو 206 تیپ دو از 187 میلیون تومان به 193 میلیون تومان، پژو 206 تیپ پنج از 240 میلیون تومان به 250 میلیون تومان، سمند از 173 میلیون به 178 میلیون و پراید 131 از 99 میلیون تومان به 103 میلیون تومان رسیده است.

این افزایش قیمت برای خودروهای مونتاژی مانند مزدا3 تیپ ۴ ، سراتو آپشنال اتومات، پژو 2008 و هایما اس7 حدود 30 میلیون تومان بوده است.

منبع تسنیم


نظرات

  • ایرانی جانم فدای وطنم ایرانی جانم فدای وطنم (13 دی 1399 ساعت 09:47)

    شورای رقابت را فقط بخاطر خودرو سازان و دولت برای خودش وارد گود کرد. آقای شیوا هوای خودرو سازان را بیشتر از مردم داشت. من از اول برگشت شورای رقابت به صحنه گفتم که شورای رقابت یک جانبه تصمیم می گیرد، فقط به نحو خودروسازان و دولت. بی تدبیری و بی مدیریتی از این روشنتر نمی شود. برای خودش فرمول هم دارد.

  • محمد محمد (12 دی 1399 ساعت 11:50)

    سلام. شورای رقابت لطفا انحلال کنید الکی حقوق می گیرند. شده معضلی در کشور.