1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. مقیمی؛ مصوبه جدید شورای رقابت مشوق صادرات برای خودروساز‌ها !!!

مقیمی؛ مصوبه جدید شورای رقابت مشوق صادرات برای خودروساز‌ها !!!

مقیمی؛ مصوبه جدید شورای رقابت مشوق صادرات برای خودروساز‌ها!!!
15 دی 1399
 • 4

فرشاد مقیمی مدیرعامل ایران خودرو در خصوص افزایش عرضه خودرو به بازار گفت: برنامه ای برای ارتقای محصولات در نظر گرفته ایم به طور مثال خودروهای پژو ۲۰۶ با سقف شیشه‌ای و پژو ۲۰۷ با سقف شیشه‌ای مجهز به فرمان برقی و خودروی رانا با سقف شیشه‌ای با تغییراتی در ظاهر خودرو به زودی در بازار عرضه خواهند شد، که یکی پس از دیگری به بازار عرضه خواهند شد.

این مقام مسئول تشریح کرد: اکنون رانا پلاس به بازار عرضه شده است، خودروی ۲۰۷ با سقف شیشه‌ای با گیربکس اتوماتیک تا اواخر سال به بازار عرضه خواهیم کرد. تمام تلاشمان این است که تولید خودرو‌های با گیربکس اتوماتیک از بهمن ماه آغاز شود و این گیربکس روی اغلب محصولات نصب خواهد شد.

مدیر عامل ایران خودرو با اشاره به بحث کاهش وابستگی‌ها به خارج از کشور، گفت: به دلیل تحریم ها، یکی از هدف‌ها بحث کاهش وابستگی به خارج است که در این زمینه پروژه‌های خوبی طراحی کرده ایم. پروژه‌هایی داریم که میزان سرمایه گذاری آنها، نصف هزینه‌هایی است که بابت خروج ارز از کشور صرف می شود.

او گفت: نرخ بازگشت سرمایه در این پروژ‌های جدید خیلی خوب است و می‌تواند اشتغال زیادی هم ایجاد کند. مجموعه اقدامات برای افزایش کیفیت خودرو که توسط وزیر هم اعلام شده یکی از هدف‌هایی است که می‌تواند به افزایش صادرات کمک کند.

مدیر عامل ایران خودرو گفت: اخیرا شورای رقابت مصوبه ای را آماده کرده که انگیزه خودروسازان را برای رساندن محصول به بازارهای خارجی ترغیب می کند. وعده می دهیم برای ارتقای کیفیت محصولات به جد پروژه ها را به سرانجام برسانیم و بتوانیم خودروهای تولیدی را علاوه بر بازار های هدف که حضور داریم در سایر بازارها هم عرضه کنیم.

مدیرعامل ایران خودرو ولی اذعان نکردند که چرا بدون اعلام مصوبه جدید شورای رقابت این اقداماتی که می توانند انجام دهند در جهت رونق صادرات را انجام نمی دهند و تلاشی در این زمینه ندارند .نظرات

 • منتقد منتقد (16 دی 1399 ساعت 14:45)

  بیچاره مردم اون کشورا :((

 • محمد محمد (16 دی 1399 ساعت 07:15)

  معوقات هایما و سایرین رو تحویل بدین بعد برین جامعه جهانی رو فتح کنین

 • محمد محمد (15 دی 1399 ساعت 23:51)

  شما اول به فکر متقاضی های داخل کشور باش که منتظرن هر چه سریعتر واردات خودرو به خاطر احتکار خودرو سازان آزاد بشه بعد به فکر صادرات باشید

 • احمد احمد (15 دی 1399 ساعت 21:26)

  توانمندی خودرو ساز های داخلی جوابگوی نیاز یه کشور نیست. چه جوری می خوان صادرات !داشته باشند. احتمالا واسه کشور های دیگه هم قرعه کشی انجام می دن!