1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. انتشار لیست جدید باکیفیت ترین خودروهای داخلی - بی کیفیت هم دیگه نداریم! + جدول

انتشار لیست جدید باکیفیت ترین خودروهای داخلی - بی کیفیت هم دیگه نداریم! + جدول

انتشار لیست جدید باکیفیت ترین خودروهای داخلی - بی کیفیت هم دیگه نداریم!
25 اسفند 1399
 • 2

گزارش ارزشیابی کیفی خودرو بهمن 99 توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران منتشر شد. نکته عجیب و جالب این گزارش اخذ ۴ ستاره کیفی برای کوییک و همچنین ۵ ستاره شدن خودروی دنا پلاس توربو اتوماتیک می باشد . در حالیکه دنا معمولی ۳ ستاره دارد و دنا توربو دنده ای ۴ ستاره !!! در این بین چه اتفاقی برای دنا پلاس توربو اتوماتیک افتاده که ۵ ستاره کیفی گرفته است عجیب و جالب می تواند باشد.

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران به عنوان نهاد بازرسی مورد تایید وزارت صمت، بخش عمده مسئولیت ارزشیابی کیفی خودروها را در کشور را برعهده دارد. همچنین نتایج این ارزشیابی را ضمن مقایسه با اهداف کیفی تعیین شده برای هرخودرو و براساس جدول سطوح کیفیت و حدود مجاز مصوب مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهد. گزارشی که از این بررسی حاصل می‌شود را هرماه به وزارت صمت ارائه می‌کند. فرآیند ارزشیابی کیفی خودروها به منظور آگاهی از تمام ایرادات موجود در خودرو از طریق هدایت آدیت به کشف عیوب عملکردی و تاثیر حداکثری ایرادات ایمنی طراحی شده است. همچنین در ارزشیابی کیفی، خودرو از نظر عیوب ظاهری و عملکردی مورد بازرسی قرار می‌گیرد.

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران مطابق دستورالعمل‌های موجود، خودروهای داخلی را در پنج دسته قیمتی مورد بررسی قرار داده و بسته به سطح کیفی و البته میزان رضایت مشتریان، بین یک تا ۵ ستاره کیفی را برایشان در نظر می‌گیرد. هدف اصلی از این گزارش، ارتقا کیفیت خودروها، افزایش رضایت مشتریان و ایجاد رقابت مثبت بین خودروسازها می‌باشد.

در ادامه گزارش ارزشیابی کیفی خودروها در بهمن‌ماه مشاهده می‌کنید.

11.jpg

 نظرات

 • محمد محمد (26 اسفند 1399 ساعت 08:26)

  با كيفيت ترين خودروها را بهمن خودرو در ايران توليد ميكنه و چندين دوره از نظر كيفيت و خدمات رتبه اول داشت چطور شده مديران خودرو نامبرده ميشه ولي سومين خودرو ساز ايران و با كيفيت ترين محصولات چند دوره هست كه اشاره نميشه
  واقعا براي تهيه كننده و ناشر خبر متاسفم

 • تازه کار تازه کار (25 اسفند 1399 ساعت 17:43)

  405 ع* چطوری یک ستاره اضافه گرفت و سه ستاره شد ؟
  ستاره رانت ؟ ستاره لابی؟ ستاره مافیای ایران خودرو ؟ ستاره ذات کثیف ؟