1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. روند صعودی قیمت ها با داستان تکراری عرضه قطره چکانی خودرو در بازار

روند صعودی قیمت ها با داستان تکراری عرضه قطره چکانی خودرو در بازار

30 اردیبهشت 1400
 • 2

توقف فروش‌های فوری خودروسازان باعث افزایش تقاضا در بازار آزاد شده و در نتیجه، قیمت‌ها در بازار روند افزایشی به خود گرفته است.

 بازار خودرو در آخرین روز کاری هفته جاری در برخی از محصولات شاهد افزایش قیمت خودرو بوده است. کاهش عرضه خودروسازان به بازار و توقف فروش‌های فوری عاملی برای افزایش قیمت‌ها در بازار خودرو شده است به نحوی که عمده خودروسازان ترجیح می‌دهند قیمت‌های فروش فوری خود را با قیمت‌های جدید اعلام کنند اما قیمت‌های شورای رقابت مورد رضایت آنها قرار نداشته و مشغول رایزنی برای تغییر بیشتر قیمت‌ها هستند.

قیمت ارز هم در بازار روند افزایش اش متوقف شده است و در حال رنج خوردن می باشد.

هر چند هنوز خودروسازان نتوانسته‌اند تغییری در مجوز افزایش بیشتر قیمت‌های خود ایجاد‌ کنند اما همین توقف فروش‌های فوری، تقاضا را به سمت بازار خودرو هدایت کرده است و این موضوع عاملی شده تا قیمت‌ها در بازار روند افزایشی به خود بگیرد.

بررسی بازار خودرو نشان می‌دهد در محصولات داخلی متوسط افزایش قیمت‌، یک تا 4 میلیون بوده است اما در محصولات خارجی این افزایش قیمت‌ها به 10 میلیون تومان نیز رسیده است.

در حال حاضر پراید 111 با قیمت 126 میلیون تومان، پژو 206 تیپ 2 با قیمت 194 میلیون تومان، پژو 207 اتوماتیک با قیمت 376 میلیون تومان و سمند ال ایکس 183 میلیون تومان به فروش می‌رسد. علاوه بر این تیبا 2 با قیمت 130 میلیون تومان، پژو 2008، 891 تومان، پژو پارس 209 میلیون تومان، پژو 206 تیپ 5،‌ 258 میلیون تومان، ساینا دنده‌ای با قیمت 144 میلیون تومان مورد معامله قرار می‌گیرد.

منبع تسنیم


نظرات

 • امیر امیر (30 اردیبهشت 1400 ساعت 18:05)

  سلام و احترام
  ببینید به نظرم از منظر کار خبری و اطلاع رسانی؛ خلق تیتر خبر حماسی خوبه؛ ولی دقیقا دیروز همین سایت خبری ؛ تیتر زد افزایش تیراژ تولید در خودرو سازی ( لینک در انتها همین کامنت درج شده ) و این دوگانگی در اطلاع رسانی البته به ضرر پایگاه خبری ( چون از اعتبارش کم میشه ) ولی مهمتر می تونه بهونه ای بر علیه صنایع باشه.
  https://car.ir/news/21585-increase-sales-country-two-largest-automakers-first-month

 • محمد محمد (30 اردیبهشت 1400 ساعت 06:49)

  بازی باروح مردم جواب نمیده وبدبینی روبیشترمیکنه اعتمادراویران .ازادکنید وردات خودرو نو ودست دوم تاببینید همین الان بایک سوم این بی کفیت گران تحمیلی روهیچکسی نگاهشم نکنه بیکیفیت ذوباله فرانسوی باخیانت وتبانی تحمیل شد .جمعش کنید بسه دیگه