1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. خروج ماموت خودرو نماینده فولکس در ایران از فهرست تحریم های آمریکا

خروج ماموت خودرو نماینده فولکس در ایران از فهرست تحریم های آمریکا

17 مهر 1400
  • 0

با اعلام وزارت خزانه داری آمریکا ساعاتی قبل طی بیانیه ای گروه صنعتی ماموت و شرکت های زیرمجموعه آن را من جمله شرکت ماموت خودرو نماینده انحصاری واردات خودروهای فولکس واگن به ایران، از فهرست تحریم ها خارج کرد. 

 گروه صنعتی ماموت از سوی وزارت خزانه داری دولت ترامپ به دلیل آنچه کاربرد نظامی و کاربرد دوگانه برای صنایع موشکی ایران اعلام شده بود در فهرست تحریم ها قرار داده بود. وزارت خزانه داری آمریکا شهریورماه سال گذشته همچنین محمدرضا دزفولیان، بهزاد فردوس و مهرزاد فردوس را به اتهام ارتباط با گروه صنعتی ماموت در فهرست تحریم ها قرار داده بود که در تیرماه سال جاری، این افراد نیز از فهرست تحریم های آمریکا خارج شدند.

سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در پیامی توئیتری در همین زمینه گفته است: «خارج کردن گزینشی اسامی از فهرست تحریم‌شدگان، نه به گفت‌وگوهای برجام مربوط است و نه به عنوان پیامی از حسن‌نیت دیده می‌شود ـ خصوصاً وقتی با تجدید تروریسم اقتصادی همراه است».

قابل زیراست که این شرکت خودروهای با کیفیت تیگوان ، پاسات و گلف جی تی آی را در سال 2018 وارد کشور کرده بود و مورد استقبال بازار قرار گرفت.

منبع car.ir


نظرات